új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Véget ért az olimpiai eredménykövetőnk vasárnapi napja, tartsanak velünk hétfőn is!

  • Az atléták remeklésének köszönhetően az Egyesült Államok megindult felfelé az éremtáblázaton, olyannyira, hogy a férfi 100 méteres síkfutás döntőjét követően a vasárnapot már az élen is zárja a messze legtöbb medáliát szerző válogatott.

    Kína ugyancsak 19 arannyal áll a második helyen, a házigazda Franciaország a harmadik, megelőzve a szintén 12 olimpiai aranyat összegyűjtő Ausztráliát.

    A magyar csapat Halász Bence ezüstérmének köszönhetően megelőzte Romániát, és feljött a 12. helyre.

    Érmek a 2024-es olimpián

    OrszágAranyEzüstBronzΣÖsszesen
    1.Egyesült Államok 19 26 26 71
    2.Kína 19 15 11 45
    3.Franciaország 12 14 18 44
    4.Ausztrália 12 11 8 31
    5.Nagy-Britannia 10 12 15 37
    6.Koreai Köztársaság 10 7 7 24
    7.Japán 9 5 10 24
    8.Olaszország 7 10 5 22
    9.Hollandia 6 5 4 15
    10.Németország 5 5 2 12
    11.Kanada 5 4 8 17
    12.Magyarország 3 3 2 8
    13.Románia 3 3 1 7

    A teljes táblázatot itt böngészheti!

  • Az utolsó forduló három esti mérkőzése után kialakult a legjobb nyolc mezőnye, valamint párosítása is. Legnagyobb fájdalmunkra a franciáktól elszenvedett négygólos vereség után biztossá vált, hogy a mieink számára is véget ért az olimpia. 

    Dánia magabiztosan verte Norvégiát, ezzel megnyerte a B csoportot, az A hatosban pedig a továbbjutásért játszottak a spanyolok a horvátokkal, végül egy utolsó pillanatos góllal nyertek a hispánok, és ők jutottak tovább.

    Ezzel biztossá vált, hogy Németország–Franciaország-, Szlovénia–Norvégia-, Spanyolország–Egyiptom-, valamint Dánia–Svédország-összecsapásokat rendeznek szerdán. 

  • Először nyert olimpiai érmet afrikai tornász: az algériai Kajlia Nemúr nyert felemás korláton vasárnapi a párizsi ötkarikás játékokon.

    A Franciaországban született, 2021-ig francia színekben versenyző Nemúr tavaly Afrika történetének első világbajnoki dobogósa volt, amikor felemás korláton ezüstérmet szerzett.

    A vb-címvédő kínai Csiu Csi-jüan ezúttal második lett, a harmadik helyen az amerikai Sunisa Lee végzett, az előző olimpián győztes belga Nina Derwael pedig negyedik lett.

    A férfiaknál gyűrűn a tokiói bajnok és vb-címvédő kínai Liu Jang nyerte az aranyérmet, ugrásban pedig a Fülöp-szigeteki Carlos Edriel Yulo győzött, aki szombaton talajon is a legjobbnak bizonyult.

    Torna

    Férfiak:

    Gyűrű

    • 1. Liu Jang (Kína) 15 300 pont
    • 2. Cou Csing-jüan (Kína) 15 233
    • 3. Elefteriosz Petruniasz (Görögország) 15 100

    Ugrás

    • 1. Carlos Edriel Yulo (Fülöp-szigetek) 15 116 pont
    • 2. Artur Davtjan (Örményország) 14 966
    • 3. Harry Hepworth (Nagy-Britannia) 14 949

    Nők:

    Felemás korlát

    • 1. Kajlia Nemúr (Algéria) 15 700 pont
    • 2. Csiu Csi-jüan (Kína) 15 500
    • 3. Sunisa Lee (Egyesült Államok) 14 800
  • A nap legjobb képeit itt tekinthetik meg!

  • Kórházba került Gianmarco Tamberi, a férfi magasugrás olasz címvédője, ezzel veszélybe került szereplése a párizsi olimpián.

    A 32 éves világ- és Európa-bajnok atléta közösségi oldala szerint vasárnap utazott volna a francia fővárosba, de szombaton szúró fájdalmat érzett az oldalában, belázasodott, és be kellett vinni a sürgősségire, ahol az orvosi vizsgálatok után megállapították, hogy valószínűleg veseköve van.

    Azt tanácsolták neki, hogy halassza hétfőre az utazást, addigra talán mérséklődik a fájdalom.

    „Csak annyit tehetek, hogy várok és imádkozom. Nem ezt érdemlem, mindent megtettem ezért az olimpiáért, mindent!” – írta Instagram-bejegyzésében a Tokióban a katari Mutaz Essa Barshimmal holtversenyben győztes magasugró, majd hozzátette: „Egy dolog biztos, nem tudom, hogy jutok oda, de ott leszek az olimpián, és az utolsó ugrásomig a lelkemet is beleadom, bármilyen legyen az állapotom.”

    A férfi magasugrás selejtezőjét szerdán 10 órától rendezik a Stade de France-ban.

    (MTI)

  • A királyszám fináléjában Noah Lyles a futamok előtti bohóckodások után óriásit futott, 9.79-cel, célfotóval előzte meg a hasonló időt elérő Kishane Thompsont, így amerikai aranyérem született.

    Ahogyan a bronz is az Egyesült Államoké lett, Fred Kerley 9.81-gyel ért be harmadikként, Akani Simbine 9.82-vel lemaradt a dobogóról.

  • Sarah Sjöström, a svédek világklasszisa második aranyérmét nyerte a párizsi olimpián, miután 50 méter gyorson diadalmaskodott az úszóversenyek vasárnapi zárónapján.

    A 100 méteren is győztes, 30 éves Sjöström így már háromszoros olimpiai bajnok –2016-ban Rióban 100 méter pillangón nyert –,

    a kajakos Agneta Andersson és a sífutó Charlotte Kalla után ő a harmadik svéd sportolónő, aki elmondhatja ezt magáról.

    A férfi 4 × 100 méteres vegyes váltók küzdelmeit a kínaiak nyerték, elsősorban a 100 méter gyorson világcsúcsot úszott Pan Csan-le hajmeresztő, 45.92 másodperces befejezésének köszönhetően. A szám 1960-as római debütálása óta – kivéve az 1980-ban bojkottált moszkvai játékokat – ezt a számot mostanáig mindig az amerikaiak nyerték.

    Az úszóversenyek világcsúccsal zárultak: a × 100 méteres amerikai vegyes váltó a 2019-es kvangdzsui világbajnokságon úszott rekordját (3:50.40) adta át a múltnak, 3:49.63 perccel.

    Eredmények:

    Férfiak:

    • 1500 m gyors:

    1. Bobby Finke (Egyesült Államok) 14:30.67 perc – világcsúcs

    2. Gregorio Paltrinieri (Olaszország) 14:34.55

    3. Daniel Wiffen (Írország) 14:39.63

    4. Betlehem Dávid 14:40.91

    • 4 × 100 m vegyesváltó, olimpiai bajnok:

    1. Kína (Hszü Csia-jü, Csin Haj-jang, Szun Csia-jün, Pan Csan-le) 3:27.46 perc

    2. Egyesült Államok (Ryan Murphy, Nic Fink, Caeleb Dressel, Hunter Armstrong) 3:28.01

    3. Franciaország (Yohann Ndoye-Brouard, Léon Marchand, Maxime Grousset, Florent Manaudou) 3:28.38

    Nők:

    • 50 m gyors:

    1. Sarah Sjöström (Svédország) 23.71 másodperc

    2. Meg Harris (Egyesült Államok) 23.97

    3. Csang Jü-fej (Kína) 24.20

    • × 100 m vegyesváltó:

    1. Egyesült Államok (Regan Smith, Lilly King, Gretchen Walsh, Torri Huske) 3:49.63 perc – világcsúcs

    2. Ausztrália (Kayle McKeown, Jenna Strauch, Emma McKeon, Mollie O'Callaghan) 3:53.11

    3. Kína (Van Le-tian, Tang Csien-tieng, Csang Jü-fej, Jang Jün-hszuan) 3:53.23

    (MTI)

  • Hat gyenge dobásra voltunk az ezüstéremtől, Chaussinand, Nowicki (75.92) és Winkler hamar kiesett a csatából. A bizatóan javuló Fajdektől azért lehetett tartani, de 76.64-gyel nem tudott javítani. Henriksen érvénytelen dobása után Kohan 79.24-et dobott, megvan az ezüst!

    Ezt egy újabb remek dobással, 79.82-vel ünnepelte meg, Katzberg lett az aranyérmes.

    Helyszíni összefoglaló itt!

  • Az utolsó előtti, ötödik körben Chaussinand és Nowicki sem tudott javítani, Winkler dobása érvényes, de a háló lelassítja, így nem számít ez sem.

    Fajdek szektoron kívülre hajította a szert, Henriksen alaposan elmaradt a legjobbjától (76.11), Kohan ennél valamivel jobb (76.53), de marad Halász mögött.

    Ezzel eldőlt, hogy a magyar a második helyen várja az utolsó kört, ezt egy 77.66-os dobással sikerült „megünnepelnie”.

    Katzberg senkitől sem zavartatva próbálkozhat az olimpiai rekord megdöntésével, ötödik körében, de újabb belépéssel zár.

  • A negyedik körben Fajdek tovább javít, de 78.80-nal marad az ötödik helyen, Henriksen érvényes területen kívülre dob, Kohan 78.17-tel jelentkezik, így Halász Bence úgy állhatott a dobókörbe, hogy legrosszabb esetben is második lesz a negyedik dobás után.

    Bence negyedik dobása is remek, 79.94. Katzberg nem méreti le, 84 méter feletti dobásával tényleg felesleges neki bármi.

  • Vas Blanka nem titkolta csalódottságát azután, hogy a női országúti kerékpárosok vasárnapi mezőnyversenyében az éremről centikkel maradt csak le, és végzett az előkelő negyedik helyen a párizsi olimpián.

    A 22 éves kerekes, aki egy hete tizedik lett hegyikerékpárban az ötkarikás játékokon, a 158 kilométeres viadal végén a 2012-es olimpiai bajnok, háromszoros világbajnok holland Marianne Vosszal és a vb-címvédő belga Lotte Kopeckyvel hajrázott az ezüstéremért, és végül centikkel riválisai mögött ért célba, amit érezhetően nehezen élt meg. Vas az MTI-nek könnyeivel küszködve idézte fel a versenyt, aminek végjátékára kanyarodva még a győzelemre is volt esélye.

    „Előre nem volt kitalálva semmi a versenyre, csak volt pár ember a fejemben, akik jók lehetnek, és ez be is bizonyosodott menet közben, hogy jól gondoltam”– idézte fel a Trocadérónál felállított célban a tokiói játékokon hegyikerékpárban negyedik magyar klasszis.

    Próbáltam Vos és Kopecky kerekét követni, és a verseny jól is alakult, de aztán volt egy kis hezitálás a részemről, amikor Kristen Faulkner támadott. Azt hiszem, az volt egy nagy hiba, hogy ott feladtam, és úgy gondoltam, hogy nem lehet meg.

    Vas mindehhez hozzátette, hogy akkor a két sztártól, Vostól és Kopeckytől várta, hogy megindulnak a későbbi győztes amerikai után.

    „Nem dolgoztam velük együtt, mert úgy gondoltam, hogy nekik kell dolgozni, hiszen ők a nagy nevek, ők a leggyorsabbak” – indokolta döntését Vas Blanka.

    Igazából még vissza kell néznem, mi is történt ott, most még kicsit butának érzem magam. Nem tudom, hogy mit lehetett volna sokkal jobban csinálni. Annak azért örülök, hogy itt tudtam lenni a végén.

    Az első számú magyar női kerékpáros öröme ugyanakkor csak annak szól, hogy végig harcban tudott lenni az érmekért.

    „Most sírni tudnék, nem tudom, hányadik negyedik helyem ez. Sajnálom” – zárta gondolatát az U23-as világbajnok Vas Blanka.

  • A harmadik dobása 79.97 méter lett, amivel a kanadai Katzberg (84.12) mögé feljött a második helyre, megelőzve az ukrán Kohant (79.39) és a norvég Eivind Henriksent (79.18) is!

    A kanadai a harmadik dobásánál picit belépett, de ezzel is bőven vezette volna a rangsort, ha szabályos.

  • Betlehem Dávid negyedik lett 1500 gyorson, a döntő után elmondta, örül a jó időnek, de kicsit sajnálja, hogy nem lett meg a bronzérem. 

    Jó úszás volt, kicsit sajnálom, hogy nem lett meg a harmadik hely. Különösebben nem akartam nagy taktikát kidolgozni, megpróbáltam egy egyenletes utazótempót felvenni. Wiffent kicsit későn vettem észre, hogy nem bírja a tempót Finke-kel és Paltrinierivel, de azért összességében örülök a jó időnek

    – nyilatkozta a vegyes zónában Betlehem, aki hozzátette, mostantól százszázalékosan a 10 kilométeres nyílt vízi versenyre koncentrál, ahol „éremért megy”.

  • A második dobás 78.84 méter lett, amivel megelőzte Pawel Fajdeket, és feljött a negyedik helyre. A lengyel nem tudott javítani, így maradt az ötödik, Katzberg újabb óriási dobása szektoron kívül landolt.

    Egy a kérdés, megdől-e az 1988 óta fennálló 84.80-as olimpiai rekord.

  • Chema Rodríguez, a magyar kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szomorúan, ugyanakkor büszkén értékelt, miután csapata kikapott Franciaországtól, és kiesett az olimpiáról. Mikler Roland elbúcsúzott a válogatottól, hálás, hogy részese lehetett ennek az utazásnak.

    A teljes nyilatkozat ide kattintva olvasható. 

  • A Budapesten tavaly világbajnok Ethan Katzberg 84.12 méterrel kezd, a második Mihajlo Kohan 78.54-gyel áll. Alighanem adhatjuk már az aranyat a 22 éves kanadainak...

    Egy kör után Halász Bence az ötödik helyen áll.

  • A 77.58 méteres első dobás öt atléta után a harmadik helyre elég. Lehet, hogy már ez is elég lesz ahhoz, hogy még öt dobása legyen.

  • A kalapácsvető Halász Bence éremért lép dobókörbe vasárnap a párizsi olimpia kilencedik napján, vasárnap 20.30-tól.

    A Dobó SE nehézatlétája a pénteki selejtezőből 76,90 méteres dobásával hatodikként kvalifikálta magát a legjobb tizenkettőt felvonultató döntőbe, de saját bevallása szerint is dobogós helyezéssel szeretné meglepni saját magát, ugyanis éppen vasárnap ünnepli 27. születésnapját.

    A tavalyi, budapesti vb bronz- és az idei Eb ezüstérmese már most felülmúlta tokiói szereplését, mivel három éve a selejtezőben búcsúzott – összegzett az MTI.

  • A férfi 100 méteres síkfutás elődöntőjének második futamában a címvédő Marcell Jacobs 9.92-vel csak a harmadik lett Akani Simbine (9.87) és Letsile Tebogo (9.91) mögött, de éppen megelőzte Kenneth Bednareket (9.93).

    A harmadik futamban Kishane Thompson 9.80-cal lett első, Fred Kerley 9.84-gyel lett a második, Benjamin Richardson viszont csak 9.95-tel ért be, így Jacobs (összesítésben 7.) és Bednarek (8.) is megmenekült – illetve döntőbe jutott.

  • Hazaérkezett a párizsi olimpián ezüstérmet szerzett férfi karcsapat tagjai közül Gémesi Csanád, Rabb Krisztián és Szatmári András, valamint a bronzérmes sportlövő Major Veronika.

    A sportolók a repülőtérről egyenesen a Kopaszi-gátra, a Magyar Olimpiai Csapat Kopaszi-kertben lévő szurkolói zónájába mentek, ahol a szurkolókkal és a média képviselőivel is találkoztak.

  • Oblique Seville és Noah Lyles óriási csatát vívott a férfi 100 méteres síkfutás elődöntőjében, a jamaicai 9.81-es új egyéni csúccsal jutott a fináléba, az amerikai 9.83-at repesztett.

  • Nem sokkal 20 óra előtt megérkeztek a dobogókör környékére a nehézatléták közül a ma este főszereplői, a férfi kalapácsvetők. A mezőnyből kiemelkedni látszik az eleve fő esélyesnek gondolt kanadai, Ethan Katzberg, aki a selejtezőben a legközelebb végző riválisára is több mint két métert vert 79,93 méteres dobásával. A 18 fős magyar atlétikai csapat legfőbb éremesélyesének tartott Halász Bence 6. helyen jutott tovább a 12 fős fináléba, mely 20 óra 30 perckor veszi majd kezdetét. 

    A Stade de France hangulata egészen elképesztő, a férfi 400 méteres síkfutás előfutamait, és a férfi 100 méteres síkfutás középdöntőjét is hatalmas hangorkán kísérte. A jóból a női magasugróknak is kijut, az ő döntőjük 19 óra 55 perckor vette kezdetét a centerpálya ellentétes oldalán. 

  • Az olasz Sara Errani és Jasmine Paolini nyerte meg a női párost a párizsi olimpia tenisztornájának zárónapján.

    A 37 éves Errani és 28 éves Paolini a vasárnapi döntőben az oroszként semleges színekben indult Mirra Andrejevát és Diana Snajdert győzte le döntő rövidítésben. Utóbbi két hete megnyerte egyesben a budapesti tornát.

    A férfi egyest Novak Djokovics nyerte meg.

    tenisz, női páros, döntő:

    Sara Errani, Jasmine Paolini (olasz, 3.)–Mirra Andrejeva, Diana Snajder (orosz) 2:6, 6:1, 10-7 – döntő rövidítés

    korábban, a 3. helyért:

    Cristina Bucsa, Sara Sorribes Tormo (spanyol, 8.)–Karolína Muchová, Linda Nosková (cseh) 6:2, 6:2

    női páros

    1. Sara Errani, Jasmine Paolini (Olaszország)

    2. Mirra Andrejeva, Diana Snajder (semleges, Oroszország)

    3. Cristina Bucsa, Sara Sorribes Tormo (Spanyolország)

  • Nem mindennapi beszélgetőpartnere akadt Szilágyi Áronnak. A háromszoros olimpiai bajnok vívóval a Bolondos Dallamok kedvelt karaktere, Tapsi Hapsi készített rövid interjút.

    A videóban Szilágyi Áron elmondta, hogy a víváson kívül teniszt, focit és kézilabdát is szeret nézni, s mindent, amiben labda van. Tapsi Hapsi eztán a hobbijairól faggatta Szilágyit, aki ezt mondta: „Szeretek színházba, moziba menni és könyvet olvasni.”

  • Hosszú Katinka vasárnap reggel az Eurosport csatorna Bonjour Paris című műsorában értékelésében elmondta: „Elképesztő volt végignézni, ahogy Milák Kristóf a 100 méteres pillangóúszás előfutamában és a középfutamában is a legjobb időt úszta, és ötvennél is elsőként fordult” – mondta.

    Ám Kristóf zsenialitását mutatja, hogy a döntőre egyértelműen taktikát váltott. Úgy gondolom, hogy ezt egyedül találta ki. Lehajtotta a fejét, és megcsinálta a technikát, amit eltervezett. Ráadásul egy szuper, 50 másodperc alatti idővel.

    Hosszú úgy látta, hogy Milák az első ötvenen úgynevezett easy speed tempóban versenyzett, úgymond könnyű mozgással. Megfogalmazása szerint így nehezebb úszni, mint amikor az elejétől a végéig kiadja a maximumot magából. „Rizikós, de nyerő taktika volt, ami végül be is bizonyosodott” – tette hozzá.

    A teljes cikket itt olvashatják el.

  • Molnár Attila a férfi 400 méteres síkfutás második előfutamában képviselte a magyar színeket.

    A végére kicsit besavasodó sprinter 45.24 másodperccel a hatodik helyen zárt a futamában, amelyet Michael Norman 44.10-es idővel nyert meg.

    Molnár a vigaszágon folytatja.

  • Betlehem Dávid az 1500 méter gyorsúszás szombati előfutamában Kis Gergő 2011-es országos rekordját (14:45.66 perc) megdöntve a nyolcadik idővel (14:45.59) került be a fináléba, amely az ötkarikás úszóprogram utolsó egyéni döntője volt. 

    Kőkemény mezőny jött össze erre a fináléra, amelyben 1980 óta először volt érintett magyar úszó, akkor Wladár Zoltán – a szövetség jelenlegi elnöke és Moszkvában olimpiai bajnok Wladár Sándor bátyja – hetedik lett. A legjobb nyolc között Betlehem mellett ott volt például a legjobb idővel a szám világbajnoka, a 800 méteren Párizsban már aranyérmes ír Daniel Wiffen, a három éve Tokióban 800-on és 1500-on győztes amerikai Bobby Finke, a 2016-os aranyérmes olasz Gregorio Paltrinieri, az idei vb-n ezüstérmes francia Daniel Aubrey, vagy éppen a 16 éves török Európa-bajnok, junior világcsúcstartó Kuzey Tunceli.

    Betlehem fantasztikusan kezdett, a táv harmadánál 4:52.76 perces idővel a negyedik helyen állt, szorosan az ír Daniel Wiffen mögött. Hasonlóan állt 1000 méternél, 10:18.27-es részidővel tartotta a negyedik pozíciót. 

    Egyre zárkózott rá Dzsaudi, 1150-nál pozíciót is cseréltek, de 

    Betlehem nagyot hajrázott, visszavette pozícióját, így 14:40.91-es idővel negyedikként, új országos csúcsot úszva a negyedik helyen ért célba. 

    Méghozzá úgy, hogy az utolsó 50 métere jobb volt, mint a győztesé, majdnem öt másodpercet faragott az országos csúcsból – rendkívül reményt keltő ez a 10 km-es nyíltvízi úszás előtt!

    Bobby Finke 14:30.67 perces új világcsúccsal nyerte a versenyt, másodikként Gregorio Paltrinieri (14:34.55)  ért célba, Wiffen (14:39.63) pedig harmadik lett. 

  • Akárcsak három éve Tokióban, a párizsi olimpián is kettős német sikerrel zárult a díjlovaglás egyéni küzdelme vasárnap – számolt be róla az MTI.

    Abban sincs változás, hogy Jessica von Bredow-Werndl diadalmaskodott TSF Dalera BB nyergében Isabell Werth és Wendy párosa előtt. A győztes technikai és művészeti pontszámokban is felülmúlta honfitársát.

    Von Bredow-Werndl negyedik ötkarikás aranyát nyerte, mert Tokió után a francia fővárosban is duplázott az egyéni és csapatsikerével. Werth minden idők legeredményesebb lovasaként nyolc olimpiai aranya mellé hatodik ezüstjét gyűjtötte be. Az 55 esztendős lovas először az 1992-es, barcelonai nyári játékokon szerepelt, azóta csapatban hétszer (1992, 1996, 2000, 2008, 2016, 2021, 2024), egyéniben pedig egyszer (1996) nyert aranyat. A legeredményesebb olimpikonok örökranglistáján a nyolcadik helyen áll.

    A bronzérem a brit Charlotte Fryé lett, aki egyéniben először állhatott dobogóra, de csapatban már Tokióban és Párizsban is harmadik volt.

    A versailles-i kastély parkjában zajló lovasversenyek hétfőn és kedden a díjugratók egyéni viadalával zárulnak.

    Díjlovaglás, egyéni

    1. Jessica von Bredow-Werndl (Németország/TSF Dalera BB nyergében) 90,093 százalék

    2. Isabell Werth (Németország/Wendy) 89,614

    3. Charlotte Fry (Nagy-Britannia/Glamourdale) 88,971