Reagált az MTK a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség vizsgálatára
További Sport cikkek
-
Sportágtörténeti sikert ért el a strandröplabdás magyar páros Kínában
- Összeesett a kispadon, és soha többé nem kelt fel – ötvenezren nézték, ahogy meghal az Aranycsapat egykori játékosa
- Nettó ötmillió forint az átlagos focistabér az NB I-ben, a Fradinál majdnem 14 millió
- Dávid balatoni megtestesítőjénél úgy készülnek, idén a tó dönti el, hogy ki nyeri a Kékszalagot
- Több mint 900 millió fontot költ az angol kormány a sportra
Korábban arról számoltunk be, hogy a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség (MRGSZ) teljes körű vizsgálatot indított a ritmikus gimnasztika sportágban felmerült állítólagos bántalmazási és zaklatási ügyek kivizsgálására, miután a Gymnastics Ethics Foundation (GEF) információkat kért a szervezettől.
Az ügy előzménye, hogy 2024 végén a Szabad Európa egy magyar edző elleni bántalmazási bejelentésekről írt, amiket állítólag a Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) által felhatalmazott független etikai szervezetnél tettek. Mind az MRGSZ, mind az érintett klub akkor tagadta, hogy hivatalos bejelentést kapott volna, és az anonimitásban maradt, szakmailag elismert edző sem reagált a hírekre.
Nem érkezett bejelentés a sportág egyik legismertebb hazai egyesületéhez
Az MTK közleményben reagált a Blikk megkeresésére szövetség álláspontjára.
„A Magyar Torna Szövetség (MATSZ) és a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség (MRGSZ) közleményeiben foglaltak a rendelkezésünkre álló információk. Ezek alapján a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség (MRGSZ) átfogó és teljes körű, független tényfeltáró vizsgálatot indított, ami a Szövetség tájékoztatása szerint nem konkrét személyeket, vagy eseteket érint, hanem azon messze túlmutatóan, a ritmikus gimnasztika sportág egészének működését tekinti át évekre visszamenően.
Ugyancsak a szövetségek közleményéből ismert tény az is, hogy egy, a tavaly év végén megjelent cikkben foglaltakkal kapcsolatos tényellenőrzés alatt, a két szövetség már korábban megállapította, hogy sem a cikk megjelenését megelőzően, sem azt követően a MATSZ-hoz, illetve az MRGSZ-hez semmilyen formában nem érkezett a cikkben említettekkel kapcsolatba hozható bármiféle bejelentés, panasz, jelzés.
Kérdésére válaszolva jelezzük, hogy a klubunkhoz sem érkezett semmiféle bántalmazással vagy zaklatással kapcsolatos bejelentés, panasz, információ, jelzés” – szerepel az egyesület állásfoglalásában.
A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala ingyenesen hívható a +36-80-505-101-es telefonszámon (H, Cs, P: 18:00–22:00, K: 10:00–22:00, Sze: 12:00–16:00). Az Egyesület segélyvonala külföldről a +36-1-267-4900-as telefonszámon érhető el. További információ az egyesület segélytevékenységeiről a nane.hu oldalon található.
Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat a nap 24 órájában, Magyarországról ingyenesen elérhető a 06-80-20-55-20-as telefonszámon.
Az áldozatsegítéssel kapcsolatos valamennyi kérdésben 0–24 órában az ország egész területéről hívható az Áldozatsegítő Vonal a 06-80-225-225-ös telefonszámon.