Óriási csillaghullás Kínában, a magyarok ellenben bravúrt bravúrra halmoznak
A vegyes páros mezőnyében az egyik favorit az Ács Krisztina és Banyik Csaba duója volt, ők a csoportkörből magabiztosan jutottak tovább, majd az elődöntőben rendkívül szoros mérkőzésen győzték le a thai párost. A másik magyar érintettségű vegyes páros, Barabási Kinga és Pokwap Marek (magyar–lengyel) a világbajnok thai duót is meglepetésre legyőzve jutott a döntőbe. Barabási a világszövetség hivatalos honlapjának nyilatkozva a siker hátteréről kiemelte, hogy Pokwap erős támadójátéka sokat segít neki, és a szervajátékuk további javulása még nagyobb esélyt jelenthet a győzelemre.
A férfipáros versenyben a fiatal magyar-lengyel duó, Csabi Milán és a 16 éves Orlowski Stefan kettőse nagy meglepetést okozott azzal, hogy három játszmában legyőzte a tavalyi világbajnok Banyik Csaba és Katz Balázs párost. Dombai Gergő és Cseri Soma magabiztos játékkal 2:0-ra nyert a háromszoros világbajnok szerb Nikola Mitro és Bogdan Marojevics ellen, ami szintén hatalmas bravúr volt.
Az elődöntőkben Dombai és Cseri egy nagyon feszült mérkőzésen győzött hosszabbításban Orlowskiék ellen, így ők játszhatnak a döntőben, ahol ellenfelük Pokwap Marek és Györgydeák Apor duója lesz
Szombaton a férfi egyes versennyel folytatódik a torna, ahol 47 játékos – köztük magyarok is – igyekszik megálljt parancsolni a verhetetlen címvédő, Györgydeák Apor 69 mérkőzéses győzelmi sorozatának.
A WS-döntők (élőben az Indaplayen) – vasárnap 9 órától
- Férfi páros: Dombai Gergő / Cseri Soma – Pokwap Marek / Györgydeák Apor
- Vegyes páros: Barabási Kinga / Pokwap Marek – Ács Krisztina / Banyik Csaba