A labdára figyelt, eltört az állkapcsa

2013.12.16. 13:04

Az NFL-es Cincinnati Bengals puntere súlyos sérülést szenvedett csapata vasárnap éjszakai meccsén, a Pittsburgh Steelers elleni csoportrangadón.

A bengalsos punter, Kevin Huber előrebombázta a labdát, amit Antonio Brown kezdett el visszahordani, Huber is rohant előre, hogy blokkolni tudjon, vagy legalább megpróbáljon játékba avatkozni, noha alapvetően nem ez a feladata.

A visszahordó játékost figyelte, amikor érkezett a steeleres linebacker, Terence Garvin, aki brutálisan letarolta, sisakjával ellenfele állát is eltalálta. A punter a földön maradt, folyt az orrából a vér, később kiderült, eltört az állkapcsa, ezért a mérkőzés hátralévő részében a rúgójátékos vette át Huber teendőit. A visszahordásból ráadásul  touchdownt szerzett a Steelers, ezzel lett 21-0 az állás.

Cincinnati Bengals punter Kevin Huber demolished on a blindside hit

A Bengals ekkora hátrányból már nem tudott visszajönni a mérkőzésbe, a vége 30-20-as pittsburghi győzelem lett.

Sikerült viszont a fordítás a Green Bay Packersnek a Dallas Cowboys ellen egy izgalmas mérkőzésen. A hazai pályán játszó Cowboys már 26-3-ra vezetett a félidőben, amikor a csereirányítóval játszó Packers elkezdett zárkózni, 24-29-re fel is jöttek az utolsó negyed elején. Ezután a dallasi Dez Bryant szerzett még egy touchdownt, 36-24-es biztos előnyük volt. Az utolsó öt percben viszont két touchdownt is csináltak a vendégek, és 37-36-ra megnyerték a mérkőzést.