Négy passzal nyertek meccset az NFL-ben

2017.10.23. 11:28

A legfurcsább statisztikát összehozva tudott meccset nyerni vasárnap a Chicago Bears: a csapatnak összesen négy sikeres passza volt, de így is ők örülhettek. Ehhez persze nem ártott a védelem komoly segítsége, Eddie Jackson az NFL történetének első játékosa lett, aki egy meccsen két 75 yardnál hosszabb touchdownt szerzett védőként. Megszakadt az NFL legkeményebb sorozata is vasárnap, a Browns-támadófalember Joe Thomas 10363 sorban pályán töltött játék után megsérült.

Thomas tricepszsérülést szenvedett csapata Tennessee Titans elleni meccsének harmadik negyedében, és nem hogy a meccsre nem tért vissza, de valószínűleg több hét kihagyás vár rá. Thomas idén 10 ezer sorban pályán töltött támadójátékig jutott, ez messze a legkeményebb sorozat az NFL-ben.

Visszatérve a Chicagóra, az újonc Jackson az első és a második negyedben villant, előbb egy szimpla oldalpassznál elejtett labdára, vagyis fumble-re csapott le az oldalvonal mellett, majd sprintelt a célterületig, majd a második negyedben egy felpattanó labdából csinált interceptiont Cam Newton és a Carolina Panthers ellen.

Így a Bears azt is kibírta, hogy az irányító Mitchell Trubisky hétszer próbált csak passzolni,és ebből csak négy ért célba – igaz, még így is 100 passzolt yard fölé jutott.

Volt egy ijesztő sérülés is vasárnap, a Baltimore Ravens-elkapó Mike Wallace esett úgy a földre, hogy közben elhagyta a sisakját, így koponyával koppant a pályán. Természetesen egyből agyrázkódást állapítottak meg nála, nem engedték vissza játszani, de Wallace sokáig az oldalvonalon mászkált, és az elvett sisakját kereste, hogy visszaállhasson.

A Seattle Seahawks idegenben nyert a New York Giants ellen, Russell Wilsonék egy duplapasszos játékot is előkaptak a negyedik negyedben, amikor elég szoros, 10-7 volt az állás.

Hajnalban a Super Bowl visszavágóján találkozott a New England Patriots és az Atlanta Falcons. A februári meccsel együtt a Patriots sorban 51 pontot szerzett a Falcons ellen – akkor 28-3-ról fordítva nyertek hosszabbításban 34-28-ra, míg a mostani meccset 23-0-s sorral nyitották, a Falcons csak a negyedik negyedben tudott szépíteni, egyébként simán kikaptak.