Dupla passzal szívatott Brady és Edelman

2018.11.05. 10:52

Az ötszörös bajnok New England Patriots hazai pályán fogadta a Green Bay Packerst, vagyis egymás ellen lépett pályára az NFL két legjobb irányítója, Tom Brady és Aaron Rodgers. A két zsenin nem is múlt semmi, sokáig fej fej mellett haladt a két csapat, de a negyedik negyedben egy trükkös játékkal beindult a Patriots.

A mérlegek alapján egyértelműen a 6-2-es Patriots volt az esélyes, ráadásul a Packers (3-3-1) idén még nem nyert idegenben. Aaron Rodgerst ugyanakkor soha nem lehet leírni: előbb az ő zseniális TD-passzával kiegyenlített a csapata (17-17) a harmadik negyedben, majd nem sokkal később már a vezetésért támadhatott a Packers.

A momentum egyértelműen a vendégeknél volt, de a Green Bay running backje, Aaron Jones elveszítette a labdát egy futójáték során. A Patriots pedig élt az ölébe hullott lehetőséggel:

Tom Brady dobott egy hátrapasszt az elkapó Julian Edelmannek, aki némi habozás után a futó James White-hoz passzolt, aki ezután 37 yardot haladt előre. Edelman egyetemen még irányító volt, meg is látszott a dobásán, nem lehet belekötni.

Ez volt a Patriots legjobb játéka a meccsen, két játékkal később pedig White meg is szerezte a vezetést a csapatának. Innen már nem volt megállás: a hazaiak védelme megfogta a Packerst, a támadók pedig még egy TD-vel végleg eldöntötték a mérkőzést.

Végeredmény: Green Bay Packers – New England Patriots 17-31

Nincs már veretlen csapat az NFL-ben

A 9. forduló másik nagy rangadója a veretlen Los Angeles Rams és az eddig egy vereséget szenvedő New Orleans Saints párharca volt. A két csapat őrületes mérkőzést játszott egymással, de a jövőbeni Hall of Famer Drew Brees-zel nem tudott mit kezdeni a Rams. A meccs vége 45-35 lett a Saints javára, ezzel pedig eldőlt, hogy idén sem lesz veretlen csapat az alapszakaszban (legutóbb erre 2007-ben volt példa, akkor a New England Patriots végzett 16-0-val).