Elbukott a Las Vegas, egyetlen veretlen csapat maradt az NFL-ben

GettyImages-1344863434
2021.10.05. 09:24

Négy játékhét után egyetlen veretlen csapat maradt hibátlan a tengerentúli profi amerikaifutball-ligában. A forduló és talán az alapszakasz legjobban várt mérkőzése vasárnap este, a New England Patriots–Tampa Bay Buccaners derbi volt.

A hétfő esti rangadón az eddig veretlen Las Vegas Raiders utazott Kaliforniába az LA Chargers otthonába. Az előző fordulóban a hazaiak a tavalyi döntős Kansas City Chiefs otthonában arattak bravúrgyőzelmet, így jó formában várták a találkozót.

Villámrajtot vettek a hazaiak, olyannyira, hogy a félidőig még pontot sem engedélyeztek a Raidersnek, cserébe berámoltak 21-et, így a nagyszünetben 21–0 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben azonban a vendégek irányítója, Derek Carr kiosztott kettő TD-passzt, és egy labdabirtoklásnyira megközelítette ellenfelét a Raiders a zárónegyedre kanyarodva.

Végül letudta zárni a mérkőzést a Chargers,

Justin Herbert irányító 222 passzolt yarddal és három TD-passzal járult hozzá a győzelemhez, míg a futó Austin Ekeler volt még kulcsjátékos 117 futott yarddal.

A Raiders elszenvedte szezonbeli első vereségét, így négy forduló után mindkét csapat 3 győzelemmel és egy vereséggel várja a folytatást.

Veretlenségét egyedül az Arizona Cardinals őrzi a ligában.

Végeredmény: Los Angeles Chargers–Las Vegas Raiders 28–14