Katasztrofális irányítóteljesítmény miatt bukott a Seahawks

GettyImages-1349091769
2021.10.26. 10:01

Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hétfő esti rangadóján a Seattle Seahawks fogadta a New Orleans Saints csapatát. A hazaiak a sztárirányítójuk, Russel Wilson nélkül kénytelenek már hetek óta játszani, nem volt ez másképp a Saints elleni rangadón sem.

Ennek ellenére jól kezdett az ezer sebből vérző Seahawks, az ötödik percben a csereirányító, Geno Smith passzából DK Metcalf szerzett Touchdown-t. A második negyedben már a vendég Saints dominált, szűk öt perc leforgása alatt szerzett egy Touchdownt és egy mezőnygólt, amivel 10–7-re vezettek a nagyszünetben.

A hazaiak irányítóját öt alkalommal vitte földre a Saints védelme, továbbá a Seahawks futójátékát is a gyökereknél fojtották el a vendégek, mindössze 90 yardot szerzett az egész mérkőzésen a hazai csapat futójáték után. A fordulás után egyik csapat támadóegysége sem sziporkázott, a Seahawksnak jött össze egy mezőnygól a játékrész utolsó percében, mellyel 10–10-el fordultak a záró negyedre.

A negyedik negyedben Geno Smith többször is rossz játékot hívott és a passzai is pontatlanok voltak, mellyel súlyos yardokat vesztett a Seahawks.

Árulkodó adat, hogy a hazaiak irányítója 167 passzolt yardig jutott a mérkőzésen, amiből 84-et egy passzából gyűjtött össze.

Végül három perccel a vége előtt a Saints rugója, Bryan Johnson 41-yardról rúgott be egy mezőnygólt, mely egyben a győzelmet is jelentette a vendégeknek, a vége 10–13.

A Seattle Seahawaks mérlege ezzel 2–5-re módosult, míg a Saints 4–2-vel várja a folytatást.

A Seattle 1992 óta nem vesztette el első három hazai mérkőzését, ez újra bekövetkezett.