Szabó 29. lett a hegyifutó-Eb-n

2014.07.16. 11:56

Szabó Sándor a 29. helyen végzett a Franciaországban rendezett hegyifutó-Európa-bajnokságon, és ezzel minden idők legjobb magyar eredményét érte el a szakágban, írja a Magyar Hegyi- és Terepfutók Szövetsége.

A technikás pályán, ahol a háromszor futott 4,2 km-es körön belül 250 méter fel és le szintkülönbség volt, sok neves futót sikerült megelőznie.

A férfiaknál az olasz Bernard Dematteis, a nőknél az osztrák Andrea Mayr győzött.
További magyar eredmények: Pelsőczy Attila 48., Fonyó Sándor 54., Kodzsagogov Zsaklin 55., Zoltáni Lenkei 57., Laluska Zsuzsa 58. A csapatversenyben a férfiak a 11., a nők a 15. helyen végeztek.

A futók következő versenye vasárnap lesz, a hegyifutó országos bajnokságot Parádfürdő és Kékestető között rendezik, a 10 kilométeres távon 900 méternyi szintemelkedést kell legyőzni.