Két 44 éves nő hajszolta győzelembe egymást a Budapest Maratonon

2015.10.11. 17:00

A férfiaknál és a nőknél sem sikerült a címvédés a 30. SPAR Budapest Maratonon. A férfiaknál Soós Dániel, a nőknél Merényi Tímea (mindketten Bp. Honvéd SE) győzött, és ezzel szerzett országos bajnoki címet.

A nőknél nagy versenyt vívott egymással az országos bajnokság két legidősebb futónője a 44 éves Staicu Simona, ő volt a címvédő, és a pályacsúcsot is ő tartja,  és a a szintén 44 éves Merényi Tímea. Merényi kezdett jobban, Staicu a 4. kilométernél vette át a vezető helyet és azt őrizte is a 38. km-ig, írta közleményében a Budapest Sport Iroda. Merényi azonban annyira felszívta magát, hogy sikerült visszakapaszkodnia az élre és meg is őrizte elsőségét, egyéni csúccsal győzött. 2012 után nyert újra bajnoki címet, és ezzel megakadályozta Staicut abban, hogy már olimpiai szintesként sorrendben harmadszor is elsőként érjen célba.

RTG 9718
Fotó: /Róth Tamás

Staicuról azonban tudni kell, hogy két héttel ezelőtt Berlinben futott olimpiai szintet. Sok ideje nem volt regenerálódni, a profik között szokatlan, hogy ilyen rövid időn belül valaki két maratont vállal be.

A férfiaknál tavalyi magyar bajnok, a kaposvári Nagy Tamás János haladt az élen 29 km-ig, de akkor a Soós Dániel-Jenkei Péter duó átvette tőle az első helyet és ők fej fej mellett futottak tovább. Így haladtak közel tíz km-en át, a 38. km-nél a 23 éves Jenkei Péter került az élre. Két kilométeren keresztül hihette azt, hogy lerázta 31 éves Soós Dánielt, de ellenfele erősített, 40 km-nél visszakerült a vezető helyre és végül megnyerte a bajnokságot. Gál Géza tanítványa végre elérte az első helyet két magyar bajnoki ezüst után.

Eredmények:

SPAR Budapest Maraton® eredmények (egyben ob eredmények is)

Férfiak

1. Minczér Albert – VEDAC – 32:50

2. Csontos Imre Csaba – BEAC – 34:10

3. Nagy György – Budapest – 34:51