Fifa nyerte az Eb-t

2016.07.10. 20:48

Az amszterdami atlétikai Európa-bajnokságon óriási versenyt hozott a férfi 5000 méteres síkfutás. Egyszerre öten estek be a célba, hárman századra ugyanannyian, célfotó döntött közöttük.

A célegyenesre öten fordultak, a francia Mourad Amdouni, a német Richard Ringer, az azeri Hayle Ibrahimov és két spanyol, Adel Mechaal és Ilias Fifa. Mögöttük kicsit elmaradva a szombaton 1500-on bronzot nyerő Henrik Ingrebrigtsen.  A norvégnak volt a legjobb a hajrája, de túl messziről indult, néhány centin múlt a győzelme.

A célvonalon vele egyszerre zúdult be Mechaal, Fifa, Ringer és Amdouni, csak Ibrahimov szakadt le. Egy darabig nem is lehetett tudni, ki nyert, a célfotó döntötte el. Fifát hozták ki győztesnek, aki először örömködött, majd végül el is sírta magát. 13.40.85-tel nyert, de ennyit mértek Mechaalnak és Ringernek is. Ingrebrigtsen egy századot kapott, Amdouni kilenc századdal ötödik.