A férfiaknál és a nőknél is magyar futó vezeti a 100 km-es világranglistát

2017.03.13. 14:00

Március 11-én Velencén rendezték a100 kilométeres országos bajnokságot. A futók a Velencei Vízi Várból rajtoltak, és egy 5 kilométer hosszú pályán teljesítették 20 körben a 100 kilométert. A versenyt az Ironteam SE rendezte, az OptiVita Ultrafutó Kupa keretében.

A férfiaknál Muhari Gábor magabiztos és egyenletes futással haladva, 6 óra 53 perc 23 másodperces pályacsúccsal darálta be a 100 kilométert és nyerte el az országos bajnoki címet. Ez nemzetközi A szintű eredmény, sőt, jelenleg világranglista-1. is 100 kilométeren.

Második helyen Zabari János végzett 7:33:06-os időeredménnyel, míg a harmadik helyre 2016 ultrafutó felfedezettje, Halama Levente futott be 7:36:22 alatt.

A női mezőnyt végig Dr. Lubics Szilvia uralta, és 8 óra 27 perc 43 másodperc alatt futotta le a 100-ast, ő is vezeti idejével a világranglistát. Az ezüstérmes Lubics húga, Vágó Boglárka lett 8:37:01-es idővel, míg a harmadikként a tavaly novemberi 100 kilométeres világbajnokságon is résztvevő Kisháziné Zombory Erika ért célba 8:50:46-tal.

A fő versenyszám mellett 50 kilométeres betétfutamot is rendeztek, valamint váltóban is lehetett indulni. Az 50 kilométeres számot a férfiaknál Czunyi Károly (3:23:28), a nőknél Bosznay Diána (4:10:33) nyerték.

Az ultrafutók következő országos bajnokságát április 22-23-án rendezik Sárváron, a 24 órás versenyszámban. (MASZ Ultrafutó Bizottság)