Az ugrás végén az atlétanő parókája is ugrott

2017.06.16. 11:43

Az oslói Gyémánt Ligán született néhány nagy eredmény. A magasugró Mutaz Essza Barsim az év eddigi legjobbjával győzött, és Jakob Ingebrigtsen is tovább javította a mérföldes futás korosztályos világcsúcsát, de a bizarr események miatt is emlékezetes marad a verseny.

A női távolugrásban olyat már láttunk, hogy egy lófarok miatt lett rövidebb a kísérlet, de olyat még nem, hogy az utolsó nyomot egy lerepülő paróka hagyja a homokban. Ez utóbbi most a nigériai Blessing Okagbaréval történt meg, a leérkezés után esett le a műhaja, amit aztán teljes természetességgel tűzött vissza a fejére.

Okagbare végül a hetedik lett a szoros versenyben, a számot Tianna Bartoletta nyerte 679 centivel.

A női akadályfutás sem zajlott le simán: az iramot diktáló Winfred Yavi eléggé megzavarodott, elfelejtette, hogy hol is van, az első vizesárkot ki akarta hagyni, de végül némi hezitálás után ráfordult. Ekkor persze a szűkebb íven futó mezőny egy része leelőzte, és nem fért oda az akadályhoz, el is esett. Ráadásul a szám egyik esélyese, Sofia Assefa is bukott miatta. Az etióp összeszedte magát, de végül a hajrában kikapott a kenyai Norah Jerutótól.

A női 200 méter is zavarba ejtővé vált, a végeredmény pedig nehezen védhetővé. A világbajnoki címvédő Dafne Schippers kiugrott a rajtnál, amit a zajos közönséggel magyarázott. Szokatlan módon nem zárták ki a születésnapját ünneplő futónőt, aki aztán meg is nyerte a futamot. Végül nem sokáig érezhette magát győztesnek, mert a zsűri a hibás rajtért mégis diszkvalifikálta, de körülbelül 45 perc múlva ezt visszavonták, és megkapta az első helyet.

A férfi középtávfutásban meglepő eredmények születtek. 1500-on a brit Jake Wightman nyert, ezzel ő lett a Gyémánt Ligák történetének a második nem afrikai születésű győztese 1500-on vagy mérföldön.

Jakob Ingebrigtsen alig több mint két hete lett világszenzáció, amikor Eugene-ban tizenhat éves létére áttörte egy mérföldön a négyperces álomhatárt. A futó most tovább javította saját rekordját vagy másfél másodperccel, az U20-as futamban 3:56.31-cel végzett.

Magasugrásban Barsim már 2,32 méterrel nyert volna, de ezután sikeres kísérletet tett 2,35-ön 2,38-on is. Utóbbit másodikra vitte, ezzel egy centiméterrel megjavította az általa tartott idei legjobb eredményt.