Usain Bolt komolyan aggódhat utolsó vb-je miatt
További Atlétika cikkek
-
A szakember szerint akár olimpiai döntőbe is juthat a női 4x100-as váltó Párizsban
- Váratlan incidens fosztotta meg a kenyai futót a biztos győzelemtől
- Bejelentette visszavonulását a kétszeres világbajnok atléta
- Egy etióp lány ellopta a show-t Kipchogétól, eszelős női világcsúcs a berlini maratonon
- „Az egészségem érdekében!” – olimpiai bronzérmesünk bejelentette, visszavonul
Minden idők negyedik leggyorsabb száz méterét futotta a vasárnapi Gyémánt Ligán a kanadai Andre de Grasse, amivel akkor is bejelentkezett a világbajnoki címre, ha a túl erős hátszél miatt nem kerül fel a neve az örökranglistára.
A riói olimpia egyik legemlékezetesebb fotója lett , amikor a kétszáz méter elődöntőjében Usain Bolt rávigyorgott a mellette futó De Grasse-ra. Később Bolt elismerte, a kanadai megszorította, a döntőben ezért sem tudott jó időt futni.
De Grasse a tavasszal többször arról beszélt, hogy jó esélye lesz megverni Boltot utolsó egyéni versenyén, a 100 méteres vb-döntőben. A kanadainál idén elég sokan futottak gyorsabban (Akani Simbe szórja a 10 mp alatti eredményeket, Christian Coleman 9,82-nél jár), neki hivatalosan csak 10,01 a szezoncsúcsa, de látszik, hogy most kezd igazán formába jönni.
Stockholmban a megengedett 2 méter/szekundumnál jóval nagyobb, 4,8-as volt a hátszél. Egy kalkulátor szerint De Grasse 9.69-es ideje normál körülmények között 9,88 lehetett volna.
„Sokkolt, amikor megláttam az időmet a kijelzőn. Csak 10 másodperc alatt akartam futni, nem éreztem magam olyan formában, hogy ilyen gyors legyek. Ez a leggyorsabb futásom volt, sokkolja a szervezetemet. Holnap fájni fog ez egy kicsit, de várom a következő versenyt, és meglátjuk, mire vagyok képes legális körülmények között" – nyilatkozta a kanadai, aki 15 századdal verte a második Ben Youssef Meitét. Leginkább ez bizonyítja, hogy a hátszél ellenére is kivételes futás volt a stockholmi.
Usain Boltnak még csak egy versenyben futott száz métere volt, jamaicai búcsúján ment 10,03-mat. Ezzel ő sincs sehol a ranglistán, de szinte minden évet így épít fel, a gyengébb futások után a világversenyen hozza a legjobbját.
Eredmények, győztesek:
férfiak:
100 m: Andre De Grasse (kanadai) 9.69 mp
400 m: Steven Gardiner (bahamai) 44.58 mp
1500 m: Timothy Cheruiyot (kenyai) 3:30.77 p
110 m gát: Orlando Ortega (spanyol) 13.09 mp
400 m gát: Karsten Warholm (norvég) 48.82 mp
3000 m akadály: Szufiane el-Bakkali (marokkói) 8:15.01 p
távol: Luvo Manyonga (dél-afrikai) 8,36 m
diszkosz: Fedrick Dacres (jamaikai) 68,36 m
nők:
200 m: Murielle Ahouré (elefántcsontparti) 22.68 mp
800 m: Francine Niyonsaba (burundi) 1:59.11 p
rúd: Nicole Büchler (svájci) 4,65 m
magas: Marija Lasickene (független) 2,00 m
diszkosz: Yaimí Pérez (kubai) 67,92 m