Előd
17 °C

35 év után nyerte amerikai születésű futó a Chicago Maratont

2017.10.08. 18:58

Egészen kiváló eredménnyel, 2:19 órán belüli idővel érte el karrierje első maratoni győzelmét az etióp Tirunesh Dibaba, a Chicago Marathonon a férfiaknál Galen Rupp nyert.

A pályán háromszoros olimpiai bajnok, ötszörös szabadtéri világbajnok tempóját féltáv után már csak a kenyai Brigid Kosgei bírta. Tíz kilométerrel a vége előtt azonban Dibaba újabb tempóváltására már ő sem tudott reagálni, végül közel két perccel később ért be a 2:18:31 órás eredményt elérő etióp mögött, írja az MTI.

A 32 éves futó minden idők hatodik legjobb női eredményét produkálta.

A férfiak versenyében az olimpiai bronzérmes Galen Rupp végzett az élen, aki 15 év után az első amerikai győztese a Chicago Maratonnak, de a legutóbbi sikert még a Marokkóból honosított Khalid Khanoucci  érte el. Amerikai születésű bajnoka utoljára 35 évvel ezelőtt volt a versenynek. 1982-ben Greg Meyer nyert.