Ünnepelni már úgy tud, mint Bolt az idei leggyorsabb százas

2018.06.23. 13:24

A húszéves Noah Lyles a világ idei legjobbjával, 9, 88 másodperccel nyerte a százméteres síkfutást az Egyesült Államok bajnokságán.

Az előfutamokban leggyorsabb, 9,89-et futó Mike Rodgers el sem jutott a döntőig, sérülés miatt már az elődöntőt sem vállalta. Rajta kívül is voltak nagy hiányzók, a tavalyi vb első és második helyezettje, Justin Gatlin és Chrisian Coleman sem indult Des Moinesben.

A mezőny azért így sem volt rossz, Lyles csak két századdal tudta megverni a 60 méteren vb-3. Ronnie Bakert.

Lyles sikere így is kisebb meglepetés, mert ő elsősorban kétszázasként tekint magára. Idén abban a számban is ő volt eddig a leggyorsabb, 19,69-et futott a múlt hónapban.

„Most bizonyítottam itt a nagykutyákkal, megpróbálok olyan naggyá válni, mint amilyenek ők. Ne tévesszen meg senki, szeretem a kétszáz métert, de szeretek közéjük tenni néhány száz métert is."

A sprinter a befutó után elég nagy ünneplést csapott, majdnem olyan jól játszik a nézőkke, mint Usain Bolt. mindig előre készül valamivel, most a Hihetetlen család című animációs filmhez öltözött és egy jó kis robottáncot is elnyomott.