A maraton után a félmaraton világcsúcsát is megdöntötték

2018.10.28. 13:04

A kenyai Abraham Kiptum 58:18 perces eredménnyel világcsúcsot ért el vasárnap a valenciai félmaratoni futóversenyen.

A korábbi világrekordon négy másodpercet javított, az eritreai Zersenay Tadese 2010 márciusában, Lisszabonban futott 58:23-at.

A versenyen ideálisak voltak a körülmények, 11 fok volt, és futókat segítő szél is fújt.

Kiptum a 2017-es lagosi maratongyőzelme után

Kiptum a verseny egyik favoritjaként érkezett, övé volt az idei év második legjobb eredménye Valencia előtt. Koppenhágában hat héttel ezelőtt futott 59:09-et. A mezőny elég erős volt, 17 olyan futó állt rajthoz, akiknek volt 60 percen belüli eredményük.

Kiptum 10 kilométer után szakadt el, két etióp atléta haladt mögötte. Jamal Yimer és Abadi Hadis ideje is jelzi, hogy nagyon gyors verseny volt, mindketten 59 percen belül értek célba.

A kenyai futóknak jó évük van, szeptember közepén Kiptum honfitársa, Eliud Kipchoge a maraton világcsúcsát döntötte meg.