- Sport
- Atlétika
- atlétikai ob
- atlétika
- országos bajnokság
- gyurátz réka
- kalapácsvetés
- olimpiai kvóta
- tokió2020
A kalapácsvető Gyurátz Rékáé a 28. tokiói kvóta
További Atlétika cikkek
- Ötödik lett a budapesti Nemzeti Atlétikai Központ az Év Stadionja-szavazáson
- Az oroszok döntöttek az olimpiai bojkottról, és üzleti alapon Barátság Világjátékokat rendeznek
- Idei legjobb dobásával lett második Halász Bence Portugáliában
- Budapestet ne úgy nézzék, mint egyszeri csoda, hanem hogy ez az alap!
- Kozák Luca nyolcadik helyen végzett 60 méter gátfutásban a világbajnokságon
Gyurátz Réka megdobta az olimpiai szintet kalapácsvetésben a 124. atlétikai országos bajnokság első napján, ezzel lényegében biztossá vált, hogy ott lesz 2020-ban Tokióban. Gyurátz 72,70 méterrel nyert a Lantos Mihály Sportközpontban zajló budapesti tornán, ezzel 20 centivel dobta túl a tokiói szintet.
Gyurátz hatodikra dobta meg a győzelmet és olimpiai indulást jelentő egyéni legjobbját.
Atlétikában korábban az ugyancsak kalapácsvető Halász Bence, valamint súlylökésben Márton Anita és hétpróbában Krizsán Xénia teljesítette az olimpiai szintet.
Rajtuk kívül még huszonnégy kvótát szereztek eddig a magyar sportolók a jövő évi olimpiára, a sportlövők és a vitorlázók hármat-hármat, az úszók pedig Kalmár Ákos hajnali úszásával együtt eddig 18 indulási jogot gyűjtöttek.
Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke januárban az MTI-nek azt mondta: a 2016-os riói 160-as sportolói létszámmal elégedett lenne a 2020-as olimpián is. A MOB szakmai anyag 144-179-re becsüli a magyar csapat létszámát, áll az MTI összefoglalójában.
Az ob első napjának győztesei
férfiak
- 100 m: Szabó Dániel (ARAK UP Akadémia) 10.51 mp
- 400 m: Koroknai Tibor (DSC-SI) 47.72 mp
- 1500 m: Vindics Balázs (UTE) 3:51.70 p
- 110 m gát: Szűcs Valdó (ZALASZÁM-ZAC) 13.41 mp
- 3000 m akadály: Szemerei Levente (Szekszárdi Sportközpont NKft.) 9:05.11 p
- távolugrás: Szabó László (FTC) 7,59 m
- rúdugrás: Simonváros Csanád (GEAC) 5,10 m
- diszkoszvetés: Kővágó Zoltán (Szolnoki Honvéd) 62,73 m
- 4x100 m: Szolnoki MÁV-SE (Pázmándi Dominik, Boros Bence, Sipos János, Ecseki Dániel) 40.96 mp
nők
- 100 m: Takács Boglárka (ARAK UP Akadémia) 11.56 mp
- 400 m: Nádházy Evelin (GEAC) 53.06 mp
- 1500 m: Kószás Kriszta (TSC-Geotech) 4:30.82 p
- 3000 m akadály: Wagner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 9:44.55 perc
- 100 m gát: Kozák Luca (DSC-SI) 12.89 mp
- magasugrás: Renner Luca (GEAC) 1,81 m
- hármasugrás: Hoffer Krisztina (TSC-Geotech) 13,20 m
- kalapácsvetés: Gyurátz Réka (Dobó SE) 72,70 m
- súlylökés: Márton Anita (Békéscsabai AC) 16,90 m
- gerelyhajítás: Szilágyi Réka (DSC-SI) 58,91 m
- 4x100 m: BHSE (Schmelcz Vivien Fanny, Kaptur Éva, Csóti Jusztina, Farkas Petra Beáta) 45.31 mp