Szijjártó majd fél órát vert Nagy Lászlóra a Budapest Félmaratonon

2019.09.08. 14:45

A férfiaknál a kenyai Laban Cheruiyot, a nőknél Kácser Zita nyerte vasárnap a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont, Kácser ezzel ötödször lett magyar bajnok. A férfiaknál címvédés történt a magyarok között, Csere Gáspár volt idén is a leggyorsabb.

A híresebb indulók között ott volt a rajtnál az esemény védnökeként is tevékenykedő Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki 1:30:39-es idejével majdnem fél órát vert a versenyen először induló visszavonult válogatott kézilabdázóra, Nagy Lászlóra, aki 1:59:48 alatt teljesítette a távot. Nagy mellett még több mint 1300 futó először vágott neki a 21,1 km-es távnak.

Szijjártó és Nagy mellett a mezőnyben volt az MTI összefoglalója szerint Révész Máriusz Aktív Magyarországért felelős kormánybiztos, továbbá Váczi Eszter jazzénekesnő, Cser Krisztián operaénekes, Gyöngyösi Levente zeneszerző, Hámori Máté karmester, Zacher Gábor toxikológus, Németh Balázs híradós műsorvezető, illetve Staicu Simona ötszörös maratoni magyar bajnok futó.

Az egyéni versenyre 9798-an neveztek, köztük több mint 2600 külföldi futó, 84 országból. A magyar résztvevők több mint 850 településről érkeztek.