Judit

Haye elvette az orosz szörnyeteg vb-övét

2009.11.08. 00:33
A WBA nehézsúlyú címmeccse előtt mindkét fél kiütést ígért, David Haye végül egy gyenge meccsen nyerte el Nyikolaj Valujev címét.

A 22 centivel alacsonyabb és 45 kilóval könnyebb Haye pontozással győzött Nürnbergben, mostantól ő a WBA nehézsúlyú világbajnoka. Az alacsony színvonalú meccsen a jelentős fizikai fölényben lévő orosz nem tudott komoly ütéskombinációt bevinni kihívójának.

Haye végigmozogta a meccset, az utolsó menetben két ütés után úgy tűnt, a beígért a K.O. is összejöhet, de a mérkőzésvezető nem számolt Valujevre, sőt, feleslegesen szétszedte a bokszolókat.

Első menet: Komolyabb ütés nékül ment le, Valujev a ring közepéről próbálkozott, de Haye kimozogta őt.

Második menet: Ez a három perc sem hozott változást, az orosz maradt középen, Haye mozgott, de komoly ütést egyik sem tudott bevinni.

Harmadik menet: Haye aktívabbnak tűnt, több pontos ütése volt, de fölénye nem volt meggyőző.

Negyedik menet: Minden idők második legnagyobb méretbeli különbségű nehézsúlyú címmeccsén Valujev továbbra is középről próbálkozott, Haye jól bírta, kimozgott előle.

haye2

Ötödik menet: Valujev ebben a három percben aktívabb volt, többször is tisztán ütött, de nem sokat ért vele.

Hatodik menet: A meccs felénél eldönthetetlen volt, ki a jobb, mindkét fél biztonságra törekedett.

Hetedik menet: Haye próbálkozott többet, nem tudott közelebb kerülni jóval nagyobb elenfeléhez, fölénye meddő volt.

Nyolcadik menet: Az orosz volt aktívabb, de mintha mindkettő egy nagy ütésre várt volna.

Kilencedik menet: Haye-nek egymás utám két tiszta ütése is volt az orosz fején, de úgy tűnt, Valujev ezt meg se érezte.

Tizedik menet: A brit bátrabban ment előre, de elenfele biztosan védekezett.

haye3

Tizenegyedik menet: Ez a három perc sem hozott sok változást, úgy tűnt, mindketten a kiütésre jétszanak.

Tizenkettedik menet: Haye két ütése után megrogyott az orosz, de nem kellett rá számolni, Haye a menet végén győztesként ünnepelte magát.

Az előre beígért kiütések ellenére végigment a 12 menet, keveset és pontatlanul ütöttek, a Haye lábbal kimozogta, körbefutkározta az oroszt, csak fejre ment, testre alig ütött. Végül a brit a pontozóknál 114:114, 116-112, 116-112 arányban győzött, ő az első brit nehézsúlyú világbajnok azóta, hogy Lennox Lewis hat évvel ezelőtt visszavonult, legközelebb az amerikai John Ruizzal bokszolhat.