Magyar hegyikerékpáros pontszerzések Szlovákiában

2010.04.19. 10:24 Módosítva: 2010.04.19. 11:42

A nők mezőnyében a második helyezett Benkó Barbara, a férfiakéban a hatodikként záró Buruczki Szilárd volt a legjobb magyar a Szlovákgyarmaton vasárnap megrendezett ebike.hu Kupán, a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség C2-es olimpiai krossz viadalán. A Magyar és egyben Szlovák Kupafutamon hat magyar bringás, összesen 61 világranglista-pontot gyűjtött.

"Nagyon erős mezőny jött össze, hazai pályán tekert a szlovák bajnok, volt itt világbajnoki dobogós is. A lengyelek összedolgoztak az élbolyban, nehéz volt tartani a lépést, de a hatodik helyet sikerült megszereznem. Jövő héten a kolozsvári C2-esen lesz a folytatás" - nyilatkozta a verseny után Buruczki Szilárd.

A Közép-Európai Kupasorozathoz is tartozó viadalon hét ország, több mint 400 kerekese állt rajthoz, összesen 22 kategóriában. Az elit férfiak 6 kört – 30 kilométert, közel 1400 szintet –, a nők 4 kört – 20 kilométert, közel 1000 méter szintet – teljesítettek.

Benkó Barbara
(Fotó: Dobos Ferenc)

A “Visegrádi Négyek” utánpótlás-korosztálynak kiírt Olimpiai Reménységek Versenyében három darab negyedik helyezés született: U19-ben Fenyvesi Péter (X2S-Kona Team-Mavic Soft) és Vaskó Luca (Merida-HCT), U17-ben Szalontai Bence (Merida Maraton Team CST) révén. Benkó Barbara az U23-as korosztály küzdelmeiben első lett.

Eredmények:

Nők: 1. Janka Stevkova (szlovák) 1:26:39, 2. Benkó Barbara (Rothaus-Cube, német) 1:29:58, 3. Erdélyi Eszter (X2S Kona Team) 1:32:28,...5. Dósa Eszter (Vitalitás SE) 1:37:44,...7. Módos Gabriella (Merida Maraton Team CST) 1:42:23

Férfiak: 1. Adrian Brzózka (lengyel) 1:48:35,...6. Buruczki Szilárd (Magellan-Kőbánya TC) 1:52:59,...9. Juhász Zsolt (Euro One-Cube Pro MTB Team) 1:55:48