Buruczki és Dósa sikere a Buda Maratonon

2011.05.01. 22:09

Buruczki Szilárd és Dósa Eszter hosszútávon elért abszolút győzelmével ért véget a május elsejei Buda Maraton hegyikerékpár-verseny. A Hármashatár-hegyi Repülőtéren és annak környékén, a Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál keretében megrendezett szezonnyitó viadal két távján, az egész napos eső ellenére végül több mint 600-an rajtoltak el.

Hosszútávon 7, röviden 14, a hallássérülteknél 3 kategóriát díjaztak. A gyermekversenyeken öt korosztályban, mintegy félszázan álltak rajthoz. A páros szlalomot Nagy Gizmo Attila nyerte Lenthár Gábor és a harmadik Fetter Erik előtt. A hallássérültek 10 kilométeres férfi-futamát Koncz Tamás, a nőit Papp Eszter Andrea, a juniort Földi Bence nyerte.

A maraton rajtját Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke és Molnár Zoltán főtitkár is megtekintette.