Blazsó és Módos nyerte a Bükk Maratont

2011.08.07. 16:21

Blazsó Márton és Módos Gabriella nyerte a XI. hegyikerékpáros Bükk Maratont, a Top Maraton-sorozat harmadik állomását.

A Felsőtárkányból rajtolt és az Egeres-völgyi Sportfesztivál keretében megrendezett nemzetközi versenyen több mint ezer kerekes állt rajthoz, a hazai élmezőnyön kívül románok és szlovákok is. A versenyzők a Bükkben kijelölt útvonalakon három távon mérték össze gyorsaságukat, 37, 58, illetve 92 kilométert teljesítettek.

Az elmúlt napok heves esőzései ellenére is ideális pályakörülmények között lebonyolított viadalon Blazsó Márton esélyeshez méltón nyert, több mint tíz percet vert a második Grósz Bélára.

A Top Maraton-sorozat záróversenye, a X. jubileumi Mátra Maraton augusztus 28-án Gyöngyös-Sástóról rajtol majd.

Eredmények

Férfiak, hosszú táv:
1. Blazsó Márton (Szeged Bike Team) 4:02:59 ó
2. Grósz Béla (Fillari Team Budaörs) 4:13:51
3. Reznik Sándor (PCCC) 4:36:43
Az abszolút kategóriában Horváth Csaba (KTM-Erste Leasing) végzett a harmadik helyen, 4:33:37 órás időeredménnyel.

Nők, középtáv:
1. Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) 3:02:14 ó
2. Micherberger Szilvia (Fillari Team Budaörs) 3:14:22
3. Rozsnyai Mariann (Meditech SC) 3:30:22
Az abszolút kategóriában Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing) szerezte meg a harmadik helyet, 3:21:42 órával.