Golflabdányi ciszta miatt lép vissza a Girótól

2013.05.02. 15:44

Nem indul a szombaton rajtoló Giro d' Italián a kétszeres győztes Ivan Basso, mert farpofájában  cisztát találtak.

„A ma reggeli vizsgálatok után egyértelművé vált, hogy a következő napokban nincs esély arra, hogy Ivan kerékpározzon” – közölte Corsetti csapatorvos. A döntéssel a csapat és a versenyző is egyetértett.

A Gazzetta értesülései szerint a ciszta golflabda méretű, Basso citromnyinak nevezte. A versenyző kedden még megpróbált letekerni 50 kilométert, de elmondása szerint sem ülni, sem állni nem tudott a kerékpáron. Bassót egyelőre otthon kezelik, valószínűleg csak a műtét segíthet rajta.

Basso 2006-ban és 2010-ben nyerte meg a Giro d' Italiát, tavaly az ötödik helyen végzett, most sem számított favoritnak, de a top 10-re esélyes volt az olasz. A Cannondale csapatába Damian Carusót nevezik a helyére.