Quintana jövőre már megnyerné a Tourt

2013.10.18. 11:21

Az idei második helyezés után a kolumbiai Nairo Quintana képesnek tartja magát, hogy a közeljövőben megnyerje a Tour de France kerékpáros körversenyt.

„Igen, látom magam, mint Tour-győztest. De azt nem, hogy mikor következik ez be: egy év múlva, kettő vagy három?” – mondta a Movistar 23 esztendős bringása.

Quintana profi pályafutása során a 2012-es Vuelta a Espanán indult először nagy, háromhetes körversenyen, akkor a 36. helyen végzett, az idei Touron pedig úgy lett második a brit Christopher Froome mögött, hogy ő nyerte a hegyi pontversenyt és a legjobb fiatal kerékpárosnak járó díjat is.

„Nem érzem a nyomást, nem stresszelek, csak keményen akarok edzeni és versenyezni” – tette hozzá.

A kolumbiai kerékpáros - aki Froome-ot tartja elsőszámú esélyesnek a jövő évi Tour de France-on - a mostani szezonban a Tour-második helyezése mellett diadalmaskodott a burgosi és a baszk körversenyen, negyedik lett a katalán, és hetedik az andalúz körversenyen.