A Tour után a Vueltán sem volt doppingvétség

2013.11.12. 09:23

A Tour de France után a harmadik legnagyobb kerékpárversenyt, a Vuelta a Espagnát is elkerülte idén a dopping. A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség jelentése szerint a spanyol körversenyen 598 vér- és vizelet-ellenőrzést végeztek, de egyetlen esetben sem volt pozitív minta,írja a velo.hu.

200 mintát közvetlenül a háromhetes verseny előtt, a maradék 398-at pedig a verseny alatt vették le a kerékpárosoktól. Ez egyben azt is jelenti, hogy a legidősebb körverseny-győztes, az amerikai Chris Horner neve is tiszta maradt. A 42 esztendős bringást, aki két szakaszt is nyert és a piros trikót is többször viselte, folyamatosan ellenőrizték, de nem találtak a tesztjeiben semmi rendelleneset. Horner mögött az olasz Vincenzo Nibali (Astana) és a spanyol Alejandro Valverde (Movistar) állhattak még dobogóra.

Idén csak a Giro d'Italián volt pozitív eset a háromhetes körversenyek közül.