Topformában a Tour előtt a világbajnok Rui Costa

2014.06.23. 09:32

Vasárnap délután lezárult a Tour de France előtti utolsó rangos egyhetes viadal, a Svájci Körverseny. Az összetettet sorozatban harmadik alkalommal Rui Costa (Lampre-Merida) nyerte. A portugál világbajnok a záróetapon szakaszgyőzelmmel lépett előre az első helyre, írja a velo.hu.

A Svájci Körverseny utolsó napján Martigny és Saas-Fee között 157km várt a mezőnyre. Az utolsó 20 km-en egy hosszan elnyúló hegymenet döntött az összetettről. A napot Tony Martin (Omega-Pharma Quick Step) 51 másodperc előnnyel várta Tom Dumoulin (Giant-Shimano) és 1 perc 5 másodperccel a világbajnoki címvédő Costa előtt.

A négy hegyet tartalmazó szakaszon a harmadik emelkedőn kezdtek fokozódni az izgalmak. A nap szökése mögött a főmezőnyből egy bombaerős csoport vált ki, melyben Martin és Dumoulin kivételével az összes esélyes ott tekert. Ez a sor a hosszú hegymenet kezdetéig kétperces előnyt alakított ki magának Martinnal szemben. Ezután felzárkóztak a szökevényekhez, majd 3 km-rel a cél előtt indult meg Rui Costa. A Lampre-Merida Tour de France-ra készülő kapitánya 14 másodperc előnnyel ért célba Bauke Mollema (Belkin) és 24 másodperccel Matthias Frank (IAM Cycling) előtt.

Az összetettben Costa mögött a második Frank, a harmadik Mollema lett. Martin visszacsúszott a negyedik helyre.