Nyomasztó, ha a csapat így veszít miattad

2015.10.16. 11:53

A Svájcban zajló pályakerékpáros Európa-bajnokság legnagyobb drámáját csütörtök este láttuk, amikor a női üldöző csapatverseny bronzmeccsén a lengyelek kezéből kicsúszott a győzelem.

Már csak egy kör volt hátra - erre figyelmeztetett a kongatás -, amikor a lengyel nők magabiztosan vezettek, a leghátul haladó Katarzyna Pawlowska azonban nem figyelt eléggé, és nekiment a társának.

Az utolsó kör előtt elveszített bronz

A 26 éves Pawlowska kétszeres világbajnok, elég rutinos versenyző. A lengyel csapat igen erős, 2012-ben és 2013-ban is ezüstérmesek voltak az egyeduralkodó briek mögött.

A szabály úgy fogalmaz, három versenyzőnek célba kell érnie, ezért a több mint 3 másodperces hátrányban lévő fehéroroszok váratlanul gazdagabbak lettek egy éremmel.

A döntőt a britek simán nyerték, lekörözték az oroszokat, ami elég ciki.

Csütörtökön versenyzett a Lovassy Krisztián is, aki a 60 körös versenyben a hetedik helyet szerezte meg. A pénteki napon Lovassy a pontversenyben újra rajthoz áll, míg az Eb másik magyar indulója, Szalontay Sándor a sprintszámokban versenyez.