Contador óriásit bukott a Tour első szakaszán

2016.07.02. 15:52

A Tour de France három hétig tart, de egyetlen pillanaton múlhat az egész verseny. A francia kör egyik nagy esélyese, Alberto Contador már az első szakaszon bukott.

A 103. Tour de France első szakaszgyőzelmét Mark Cavendish (Dimension Data) szerezte meg mezőnyhajrában. Övé a sárga trikók is.

A szakaszból 79 kilométer volt hátra, amikor egy körforgalomból kijőve, nagy sebességgel kicsúszott Contador. A jobb vállát csúnyán lehorzsolta, vérző sebbel tekert tovább. A versenye nem úszott el egyből, sikerült felzárkóznia a mezőnyhöz, miután csapattársa, Kiserlovski odaadta saját kerékpárját.. Az orvosi kocsinál el is látták a sérülését.

A bukásba két sky-os is belekeveredett, Geraint Thomas és Luke Rowe is a földre került, de ők is folytatni tudták a versenyzést.

Cavendish 27. szakaszgyőzelme

A 188 kilométeres etapon a terep nem volt különösen nehéz, mezőnyhajrát ígért a szakasz. A sprintercsapatok meg is tettek mindent, hogy ez így legyen, még időben utolérték az utolsó szökevényeket, Howest és Delaplace-t.

Az Etixx-Quick-Step és a Lotto Soudal vállalta magára a vezetést, Marcel Kittelért és André Greipelért dolgoztak, de előre sorolt a Sky és a Movistar is. Utóbbi két csapat nem a hajrára készült, csak kapitányaikat, Froome-ot és Quintanát akarták biztonságos helyen elvinni a célig.

A célegyenesben Peter Sagan nyitott hosszú hajrát, Kittel és Cavendish tapadt rá. Mindketten rá tudtak még tenni, de Cavendishben maradt több és időzített jobban, elsőként zúdult át a célvonalon. Pályafutása során ez volt a 27. szakaszgyőzelme a Touron. A győzelemért járó bónuszoknak köszönhetően négy másodperccel vezet az összetettben a második Kittel előtt.

1. szakasz (Mont St. Michel–Utah Beach, 188 km)