Dina Márton és Benkó Barbara a LOcarGO Veszprém Cross győztese

2016.11.22. 09:48

Szokatlanul jó idő várta azt a 220 versenyzőt, aki rajthoz állt a LOcarGO Veszprém Cross terepkerékpár-verseny 16 kategóriájában.

A pálya rendkívül gyors volt, az élmezőnynek alig több mint 5 és fél perc kellett teljesíteni egy kört. A pályán egy palánk, egy homokágy és a már szokásos, kamionon való lépcsős átkelés törte meg a lendületet.

Az elit férfiak versenyén Búr Zsolt és Pelikán János csatájára lehetett számítani, viszont előbbi nem állt rajthoz, utóbbi pedig Dina Mártonnal (Cube Csömör MTB Team) mérkőzött a táv feléig, amikor Pelikán kerekéről lefordult a gumi, ezzel a kerékpárcsere után már behozhatatlan hátrányt szedett össze. Az elitek futamát Dina Márton, az U23-as korúakét Dina Dániel nyerte, kéz a kézben begurulva a célba.

A női elit futam egyértelmű favoritja Benkó Barbara olimpikon volt, aki tisztes előnnyel, magabiztosan nyert.

Az utánpótláskorúak körében is egyre népszerűbb a cyclocross, közel 40 U11-es és U13-as korosztályú gyermek vett részt a versenyen.