Olivér

A címvédő Dumoulin nyerte a Giro d'Italia első szakaszát

2018.05.04. 21:38

A címvédő Tom Dumoulin nyerte a   Giro d'Italia  olasz országúti kerékpáros körverseny első szakaszát, a pénteki egyéni időfutamot.

A Giro d'Italia történetének első Európán kívüli nyitányán 9,7 kilométert kellett megtennie a versenyzőknek. A Sunweb holland bringása két másodperccel előzte meg az ausztrál Rohan Dennist és a belga Victor Campenaertset.

Az összetett győzelemre esélyesek közül a négyszeres Tour de France-győztes brit Christopher Froome – aki már a pályabejáráson elesett, jobb oldalán zúzódásokat szenvedett és a térdét is megvágta – 37 másodperc lemaradással 21., míg az olasz Fabio Aru 50 másodperc hátránnyal 47. lett.

Az időfutamra Jeruzsálemben került sor, a szombati második és a vasárnapi harmadik szakaszt is még Izraelben rendezik. A 22 csapat 176 versenyzőjére kedden a Haifa és Tel-Aviv közötti 167 kilométer vár, összesen pedig 3562,9 kilométert tesznek majd meg a május 27-i, római befutóig.