TdH: Belletti nyerte a trükkös sprintet Keszthelyen

2018.08.15. 19:18

Az olasz Manuel Belletti (Androni-Giacottoli Simertec) nyerte a Tour de Hongrie első szakaszát, győzelmével összetettben is megszerezte az első helyet.

A Tour első szakaszán 154 kilométert hajtott a mezőny Balatonalmádi és Keszthely között, a táv utolsó harmadában három kört tettek meg a bringások, háromszor is megmászták a rezi emelkedőt.

A szakasz elején Szatmáry András (Pannon Cycling) és Isaac Canton Serrano (Polartec-Kometa) szökött meg, és a két bringás több mint száz kilométert volt elöl.

Az utolsó 35 kilométeren már a két legerősebb klub, az Androni és a CCC vette át az irányítást, erős tempót diktáltak, amivel szét is darabolták a mezőnyt. Az élbolyban nagyjából csak 30 bringás maradt. Három magyar versenyző is megkapaszkodott itt, Karl Ádám, Dina Márton és Valter Attila. Közülük DIna bírta ki a hajráig, a 23. helyen finiselt, azonos idővel ért be, mint a szakaszgyőztes. Valter 12, Karl 57 másodpercet kapott.

TdH d2 003

A hajrát a CCC-sek vezették fel, de Belletti egyedül is megoldotta a sprintet, a polarteces Matteo Moschettit és a CCC-s Kamil Maleckit előzte meg. Az élbollyal ért célba a keddi prologót nyerő Patrick Schelling is, de Belletti az időjóváírásokkal elé került kilenc másodperccel, így ő viselheti a sárga trikót, valamint a legjobb sprinternek járó zöld trikót is.

"Ezen a nagyon nehéz szakaszon rendkívül jól dolgozott a csapatom, ezt ki kell emelnem. A befutó nagyon trükkös volt, addigra egyedül maradtam elöl, úgyhogy már csak magamra számíthattam, nagyon örülök, hogy végül sikerült nyernem!“ – idézte Bellettit a verseny közleménye.

Csütörtökön Velencéről rajtol a mezőny, majd 190 kilométer megtétele után Székesfehérváron ér  célba.