Ötvenhat év után sikerült a teljes tarolás az országúti kerékpár-vb-n

2018.09.25. 17:14

Hollandia letarolta a dobogót az innsbrucki országúti kerékpáros világbajnokság női időfutamában. Annemiek van Vleuten meggyőzö fölénnyel nyert, megvédte címét.

A 27,7 kilométeres időfutamon Van Vleuten volt az abszolút favorit, és a legutolsóként induló holland igazolta is a várakozásokat. Az első ellenőrző pontnál már 19 másodperc előnye volt honfitársával, Anna van der Breggennel szemben, és ezt a különbséget még növelni is tudta a hátralévő, technikás 10 kilométeren, végül 28,99 másodperces előnnyel ért célba. Van Breggenen kívül mindenki legalább egy percet kapott a győztestől.

Igazából csak a harmadik helyért volt nagy küzdelem, Ellen van Dijk szűk két másodperccel előzte meg a kanadai Leah Kirchmannt.

Az országúti kerékpáros világbajnokságok történelmében eddig csak egyszer fordult elő, hogy egy nemzet mindhárom érmet megszerezze. 1962-ben Belgiumnak a női mezőnyversenyben sikerült tarolnia.