Gál
22 °C

Barrichello Schumacher előtt a Hungaroringen

2002.08.18. 15:55
A 17. Magyar Nagydíjon a Ferrari kettős győzelmet aratva a pilóták világbajnoksága mellé könnyedén megszerezte a konstruktőr-vb-t is. Barrichello a mai sikerével feljött az összetett második helyére.
A szombati időmérőn a két Ferrari klasszisokkal jobb volt, mint a többi autó, s pilótái könnyedén szerezték meg az első két helyet a rajtrácson. A megszokottal ellentétben azonban nem a már világbajnok Michael Schumacher, hanem a vb második helyéért harcoló Rubens Barrichello indulhat az élről.

Az olaszok számára a pilóta-vb második helye is fontos,ezért nem is szomorkodtak a csapatvezetők, amikor Barrichello megszerezte a pole pozíciót. Sőt,szinte még örültek is, mert ha a brazil tökéletesen elrajtol, Schumacher könnyebben tudja őt segíteni.

Schumacher szintén nem szomorkodott a második hely miatt, az első rajtkocka valószínűleg nem is fontos neki, hiszen a maximális 12 helyett csak 9-et tett meg az időmérőn.

Vasárnap, még a verseny alőtt a Jordan szolgált egy érdekes hírrel: két Honda-motoros év után jövőre az istálló Ford Cosworth-motorokat használ majd.

Rajt: Barrichello tökéletesen jött el, mögötte Schumacher, Ralf Schumacher, Fisichella és Massa a sorrend.

2.kör: Button a hatodik, majd a rajtját elrontó Montoya és Raikkönen következik.

3.kör: A ferrarik már három másodperccel vezetnek.

5.: Schumacher futotta a leggyorsabb kört, már hat másodperc a Ferrari előnye.

8: A vörös autók egy másodperccel gyorsabbak a többieknél körönként.

12: A két Ferrari továbbra is az élen, egy másodpercen belül. A Harmadik Ralf Schumacher tíz másodperccel van lemaradva. Még a mezőnyben sincs párharc.

16: Fisichella és Massa remekül megy, biztosan tartják a negyedik, illetve az ötödik helyet.

20: A harmadik Ralf Schumacher 11, a negyedik Fisichella 23, Massa 26, a hatodik Button pedig 34 másodperccel van a ferrarik mögött. Montoya és Raikkönen közvetlenül Button mögött van.

21: Villeneuve kocsija megállt a célegyenes végén. A kanadai feladta a futamot, műszaki hiba miatt.

22: Montoya és Raikkönen úgy csatázott, mint Hockenheimben, de most a finn előzött. Káprázatosan. Montoya a fűre futott, ezért a boxba kellett állnia a 10. helyről. Egy kerékcsere után vissza tudott jönni.

24: A kolumbiai kocsijának aljáról rengeteg alkatrész leszakadtm Schumacherék már le is körözték őt. Irvine műszaki hiba miatt kiállt.

26: Raikkönen a 6. helyen futó Buttont támadja. Megkezdődtek a kerékcserék, Davidson, Webber és McNish is járt már a boxban.

28: Schumacher futotta a leggyorsabb kört. Semmi változás az első hatban. Barrichello, Schumacher, Ralf Schumacher, Fisichella, Massa, Button, Raikkönen a sorrend.

29: Fisichella a boxban járt, majd gond nélkül visszatért a versenybe, a 10. helyre.

30: Most már Barrichellóé a leggyorsabb kör.

31: Schumacher tankolt. 8,4 másodperc. Button valamilyen műszaki hiba miatt kicsúszott a versenyből.

32: Barrichello is tankolt, visszajött Schumacher elé.

33: Ralf Schumacher csak tankolt. A két Ferrari ismét az élen. A fiatalabbik Schumacher a harmadik, Raikkönen a negyedik, míg az ötödik helyen Coulthard, majd jön Fisichella.

34: Coulthard is a boxban volt, hetediknek jött vissza.

35:Raikkönen követte csapattársát a boxban, így Fisichella visszafoglalta a negyedik helyet.

37: A kerékcserék első fordulója után Barrichello, Michael Schumacher, Ralf Schumacher, Fisichella, Massa, Raikkönen, Coulthard, Trulli a sorrend.

46: Coulthard levágott egy kanyart és a kavicságyon át végigment a füvön. vissza jött a pályára, pozíciót nem veszített, továbbra is hetedik.

47: A ferrarik nem csipkedik magukat, már csak 18 és feles köröket mennek a korábbi 17 és felesek helyett.

52: Megkezdődött a kerékcserék második köre. Fisichella már járt is a boxban.

53:Salo és De La Rosa majdnem ütköztek a boxban, de a spanyol lefékezett, ezért nem történt baleset.

54: Ralf Schumacher is járt a boxban.

55: Michael Schumacher is tankolt, minden gond nélkül.

56: Barrichello Schumacher elé jött vissza a boxból. Montoya is kint járt, de ő már nagyon le van maradva.

59: Coulthard tankolt és kapott használt gumikat.

60: Fisichella lelassult, így Coulthard vissza tudott jönni elé, az ötödik helyre. Raikkönen pedig még előrébb, a negyedikre.

61: Az újonc Davidson kicsúszott a versenyből.

64: Trullit Heidfeld támadja a nyolcadik helyért. Az élmezőny sorrendje: Barrichello, Michael Schumacher, Ralf Schumacher, Raikkönen, Coulthard, Fisichella, Massa, Trulli, Heidfeld.

74: Három kör múlva véget ér az eddigi legunalmasabb Magyar Nagydíj. Semmi változás, egyébként.

77: Barrichello rajt-cél győzelmet aratott a 17. Magyar Nagydíjon. Mögötte csapattársa, Michael Schumacher ért célba, míg a harmadik Ralf Schumacher lett, jelentősen lemaradva a bátyjától. Negyedikként Raikkönen, ötödikként Coulthard, míg az utolsó, hatodik pontszerző helyen Fisichella futott be.

Rubens Barrichello karrierje harmadik győzelmét aratta, s e sikerével följött az összetett második helyére.

A dobogósok nyilatkozatai:

Rubens Barrichello: "Nagyon örülök a győzelemnek, de az a legfontosabb, hogy megszereztük a konstruktőrök világbajnokságát. Ma minden remekül ment, jó volt a kocsi és a gumik is. A csapat úgy gondolta, hogy jobb, ha nem csatázunk Michaellel."

Michael Schumacher: "A rajtnál volt egy kis csatám az öcsémmel, de végül sikerült elé kerülnöm. A mai versenyt nem akartam megnyerni, tartottam a második helyet, eszemben sem volt, hogy megelőzzem Rubenst."

Ralf Schumacher: "Elég unalmas verseny volt, de nem bánom, mert a harmadik hely nagyon jó eredmény a pénteki és szombati szenvedéseink után. Nem találtuk a helyes beállításokat, ám így is sikerült a dobogóra kerülnöm."