Schumacher Japánban is győzött

2002.10.13. 07:22
Az idei utolsó futamon Michael Schumacher győzött, a Ferrari Barrichellóval a második helyen kettős sikert ünnepelhetett. Takuma Sato otthon szerezte meg karrierje első pontjait.
A Japán Nagydíjon újra a két Ferrari indulhatott az első sorból, így ismét az olasz istálló sikere volt várható. Schumacher és Barrichello célja az volt, hogy beállítsa a McLaren 1988-as rekordját, amikor Senna és Prost egy szezonban összesen 15 győzelmet aratott.

A szombati időmérőn balesetet szenvedett Allan McNish egészségügyi okokból nem kapott rajtengedélyt, így az egyik Toyota hiányozott a startnál. A skótnak semmi baja nem történt, de még érezte a kemény becsapódás hatásait.

Rajt: Schumacher tökéletesen jött el, mögötte Barrichello, majd Coulthard, Ralf Schumacher, Raikkönen és Montoya következik.

1. kör: Schumacher már 3 másodperccel van Coulthard előtt.

2: Schumacher 1,5 másodperccel gyorsabb a többieknél, még Barrichello sem tudja vele tartani a lépést.

4: Massa kicsúszott, a gumifalnak ütközött, s feladta a versenyt.

5: Schumacher egymás után futja a leggyorsabb köröket. A német legutóbb a 2001-es Német Nagydíjon nem ért célba, azaz sorozatban 22. futamát igyekszik befejezni.

7: Panis a boxba ment és feladta a versenyt. Coulthard kocsija a pályán lassult le, de elevickélt a depóig, ahol azonban azonnal a garázsba állt. Az ő versenyének is vége.

8: Coulthard kiesésével Takuma Sato jött föl a hatodik helyre.

15: Schumacher előnye a harmadik helyen álló öccse előtt már 21 másodperc. Trulli elsőként tankolt, Yoong kicsúszott és feladta a futamot.

16: Button is a boxban járt.

18: Schumacher hét másodperccel van Barrichello előtt, Ralf Schumacher lemaradása már 25 szekundum.

19: Ralf Schumacher és Raikkönen között már csak egy másodperc a különbség.

20: Michael Schumacher tankolt, s a boxból a második helyre jött vissza.

21: Barrichello is a boxban járt. A brazil a negyedik helyen csatlakozott ismét a mezőnyhöz.

22: Raikkönen is a boxban volt, majd gond nélkül jött vissza a pályára.

24: Ralf Schumacher is lecseréltette a kerekeit.

25: A menők közül utolsóként Montoya járt a boxban. Michael Schumacher, Barrichello, Ralf Schumacher, Raikkönen, Montoya, Trulli, az első hat sorrendje.

30: Villeneuve motorja felrobbant, a kanadai kiállt a versenyből.

32: Trulli műszaki hiba miatt kiállt. Raikkönen lefutott a pályáról, de szinte azonnal sikerült vissza jönnie az aszfaltra.

34: Schumacher 10 másodperccel van Barrichello előtt, Ralf Schumacher lemaradása fél perc.

36: Barrichello másodszor is a boxban járt.

37: Michael Schumacher szintén tankolt, majd az első helyen folytatta a futamot.

38: Sato ismét a hatodik, pontszerző helyen halad. Fisichella Honda motorja is elfüstölt. Ralf Schumacher a depóban volt.

39: Montoya szintén másodszor cserélt kereket és vett föl üzemanyagot.

40: Raikkönen boxkiálláson volt, De La Rosa műszaki hiba miatt kiállt.

42: A második tankolások végeztével sem változott a sorrend: Michael Schumacher, Barrichello, Ralf Schumacher, Raikkönen, Montoya, Sato.

48: Ralf Schumacher motorhiba miatt feladta a versenyt. Ezzel Montoya a harmadik helyen végzett a világbajnoki pontversenyben. A futamon Raikkönen harmadiknak jött föl, mögötte Montoya, Sato és Button autózik.

53: Michael Schumacher megszerezte szezonbéli 11. győzelmét, mely karrierje 64. sikere. Barrichello végzett a második helyen, ezzel a Ferrari idén nyolcadszor aratott kettős győzelmet. Raikkönen lett a harmadik, Montoya a negyedik, Sato az ötödik, Button a hatodik.

A dobogósok nyilatkozatai:

Michael Schumacher: "Az idei eredményeink magukért beszélnek, rengeteg rekordot megdöntöttünk és egyszer sem kellett feladnom versenyt, ami nagyon nagy szó. Leginkább a mérnökeinket és a szerelőinket dícséri ez a teljesítmény. Természetesen a mai győzelemnek is örülök, s annak is, hogy a japán közönség valójában két győztest láthatott, hiszen Sato ötödik helye is nagy siker."

Rubens Barrichello: "Hihetetlen idényt zártunk, ma is remek versenyt futottunk. Már a starttól jól jöttünk el és meg is nyertük a versenyt. Ebben az évben minden össze jött, nagyon boldog vagyok."

Kimi Raikkönen: "Örülök a harmadik helynek, amit szerencsével sikerült megszereznem, hiszen Ralf Schumacher kiesett előlem. De egyszer nekem is lehet szerencsém, nem?"