Tűzálló Schumacher

2003.05.18. 13:44
A német Ferrarija kigyulladt, de ez sem lehetett akadálya az újabb győzelmének.
Szenzációs versenyt hozott az utolós Osztrák GP, melyet végül Michael Schumacher nyert meg. A német pilóta annak ellenére győzött, hogy a boxban kigyulladt a kocsija, amit persze hamar eloltottak.

A második helyen Kimi Raikkönen végzett, aki így már csak két ponttal vezet az összetettben Schumacher előtt.

Harmadikként Barrichello végzett, míg a negyedik Jenson Button lett. Montoya motorhiba miatt az élről állt ki.

13 Justin Wilson (GBR) Minardi Cosworth -2 kör
14 Giancarlo Fisichella (ITA) Jordan Ford kiesett 15 Nick Heidfeld (GER) Sauber Petronas kiesett 16 Fernando Alonso (ESP) Renault kiesett 17 Juan Pablo Montoya (COL) Williams-BMW kiesett 18 Olivier Panis (FRA) Toyota kiesett 19 Heinz-Harald Frentzen (GER) Sauber Petronas kiesett 20 Jos Verstappen (NED) Minardi Cosworth kiesett

Nyilatkozatok:

Michael Schumacher: "Nehéz verseny volt, hiszen eddig olyan még nem fordult elő velem, hogy a kocsim kigyulladjon. Köszönöm a szerelőknek a gyors beavatkozást, ami lehetővé tette, hogy folytathassam a versenyt. Egy ideig aggódtam, hogy megsérült a kocsi a tűznél, de mint kiderült, semmi baja nem lett, utána is ugyan olyan gyors voltam, mint előtte. Montoya kiesése szintén forró pillanat volt a nagy füstfelhő miatt, de végül mindannyian kikerültük és megelőztük őt, gond nélkül."

Kimi Raikkönen: "A kocsim nagyon jó volt ma, különösen atz esőben voltam gyors, bár csak néhány körön át esett. Második lettem, aminek örülök, de egyben csalódott is vagyok, mert vezettem is, azaz akár a győzelem is meg lehetett volna. A világbajnokságot még én vezetem, de igyekeznem kell, ha továbbra is ott akarok maradni."

Rubens Barrichello: "Meg vagyok fázva, rengeteget izzadtam a kocsiban, ezért a szokásosnál nehezebb volt nekem ez a futam. Összességében jó verseny volt, de lehetett volna még jobb is, ha nem veszítek annyi időt a boxban. Persze az ilyen hibák bármikor előfordulhatnak, ezért örülök a dobogós helyezésnek is."

Az Osztrák GP eseményei

Az időmérőn Michael Schumacher szerezte meg a pole pozíciót, de Kimi Raikkönen nem sokkal maradt el a ferraristól. Az első kanyarban várható az első összecsapás, melybe Montoya és Barrichello és akár Heidfeld is beleszólhat.

A felvezető körre minden pilóta elindult, kivétel Alonso és Verstappen, akik a boxból rajtolnak.

Rajt: Nem engedték el az autókat, mert két autó is leállt az indulás előtt. Raikkönen és Heidfeld kicsit elmozdult, ennek ellenére. Öt perc múlva indulhatnak az új felvezető körre a pilóták.

Cristiano da Matta és Villeneuve jelezte, hogy nem fognak tudni elindulni.

Az autók ismét elindultak a felvezető körre, de da Matta kocsija a rajtrácson maradt. Webber is a boxból rajtol.

Új rajt: Ismét nem indulhattak el a pilóták, mert da Matta kocsija ismét beragadt. Öt perc múlva újra próbálkoznak.

Da Mattának kell majd a pályán az utolsó helyről startolnia. A harmadik próbálkozás kritikus lesz, mert a Forma-1-es kupplungokat már egy rajt is megterheli.

Elkezdődött a harmadik felvezető kör is. Da Matta az utolsó helyről, de a pályáról, Alonso és Webber a boxból indul, illetve Frentzen is, ha akinek a harmadik melegítő körre nem indult el a kocsija. Csöpög az eső.

Harmadik rajt: elindultak! Schumacher, Montoya, Raikkönen, Barrichello, Heidfeld, Pizzonia, Trulli a sorrend.

Verstappen csak a célegyenes végéig jutott el.

2. kör: Michael Schumacher biztosan vezetett, de mivel Verstappen autója veszélyes helyen állt meg, a safety car-t küldték a pályára. Előzni tilos. Panis a boxba jött tankolni, Frentzen nem tudott elindulni.

3:Wilson is bejött tankolni.

5: ismét gyorsíthattak a kocsik, a biztonsági autó elhagyta a pályát. Előzés nem tödtént.

6: Michael Schumacher két másodperccel van Montoya előtt, a harmadik Raikkönent támadja Barrichello. Trulli mögött Button az utolsó pontszerző, ő a nyolcadik.

7: Panis leállt a pálya mellett, műszaki hiba miatt feladta. Schumacher az élen egyre inkább elhúz Montoyától.

Panisnak valószínűleg felfüggesztési hiba miatt kellett kiállnia, bár a motorjaából is jött egy kevés füst.

10: Schumacher már 5 másodperccel vezet, de az első nyolc pilóta 12 másodpercen belül van. Webber autójával valamilyen baj van, versenybírók vizsgálják a szabályosságát.

13: esik az eső. Webber 10 másodperces büntetést kapott. Heudfeld tankolt, de még nem tetetett föl esőgumikat.

14: Pizzonia és Firman is tankolt. Most már zuhog az eső. Michael Schumacher kicsit le is csúszott a pályáról, de azonnal korrigált.

15: Trulli megpördült, de ő is visszaállt.

17: Csak a célegyenes környékén esik az eső, ezért még senki nem tetetett föl vizes gumit. Trullia boxba állt, Montoya közelít Schumacherhez.

18: A német már csak 3 másodperccel vezet. Da Matta is tankolt. Pizzonia egy pillanatra lefutott a pályáról, de azonnal vissza jött.

19: Montoya tankolt, 8,8 másodperc alatt. Coulthard 9,4 szekundum alatt.

21: Barrichello is tankolt, de a csövet csak késve tették a kocsira, ezért 20 másodpercig tartott a feltöltés. A töltőberendezés hibásodhatott meg.

22: Villeneuve járt a boxban.

23: Schumacher kocsija a feltöltésnél kigyulladt, majd miután a kisebb tüzet eloltották, a világbajnok visszaállt a versenybe. A tüzet az okozta, hogy a cső nem jött ki a tankból, a benzin azonban szvárgott, ráfolyt a forró kasztnira. A legutóbbi nagyobb tűz az F-1-ben 1995-ben fordult elő, akkor Irvine Jordan-Peugeot-ja égett.

25: Montoya vezet Raikkönen előtt, Schumacher harmadiknak esett vissza.

27: A 4-8. helyen Button, Barrichello, Alonso, Ralf Schumacher, Heidfeld a sorrend.

28: Az eső közben elállt. A Ferrari boxában a benzincsöveket vizsgálgatják.

30: A ferrarisok lázasan dolgoznak a csövön. Montoya öt másodperccel vezet Schumacher előtt, Raikkönent Schumacher támadja.

31: Webber letöltötte a büntetését. Montoya motorja elfüstölt, Schumacher megelőzte Raikkönent, így ismét a német vezet.

32: Schumacher máris három másodperces előnyt szerzett. Montoya már körökkel előbb érezte, hogy baj lesz, ezt jelezte a rádión keresztül a csapatnak, de tehetetlenek voltak.

34: Barrichello megelőzte Buttont és negyediknek jött föl.

36: Coulthard a célegyenes végén megelőzte Heidfeldet, így a nyolcadik.

37: Alonso tankolt.

38: Schumacher a nap folyamán sokadszor javította meg a körrekordot. Trulli tankolt.

40: Heidfeld is üzemanyagot vett föl.

41: Schumacher, Raikkönen, Barrichello, Button, Ralf S., Villeneuve, Coulthard, Alonso a sorrend. Schumacher megy tankolni.

Minden rendben lezajlott, 12 másodperc alatt feltöltötték a világbajnok kocsiját.

42: Schumacher harmadiknak esett vissza, Raikkönen és Barrichello mögé. Csak a német tankolt eddig kétszer az élmezőnyből. Illetve az öccse, aki így a nyolcadik.

44: olaj a pályán! Alonso kipördült, mert megcsúszott a saját motorjából szivárgó olajon. Az első kanyarban csúszkálnak az autók.

45: Raikkönen 20 másodperccel van Schumacher előtt, de még a finnenk és a második Barrichellónak is tankolnia kell egyszer. Button kocsiját töltötték föl.

47: Raikkönen tankolt, Barrichello vezet, Schumacher második. Heidfeld műszaki hiba miatt kiállt. Villeneuve szintén tankolt.

49: Barrichello 11 másodpercet töltött a boxban a második feltöltésekor. Michael Schumacher vezet, Raikkönen a második.

51: Schumacher 9 másoperccel van Raikkönen és 18-cal Barrichello előtt.

55: Webber tankolt.

56: Ralf Schumacher egy rövid kirándulást tett a kavicságyba, így Coulthard elé kerülhetett. Sorrend a 4-8. helyen: Button, Coulthard, Ralf Schumacher, Webber, Trulli.

59: 10 körrel a cél előtt Barrichello már csak 4 másodpercre van Raikkönentől.

62: Fisichella műszaki hiba miatt kiállt. Schumacher továbbra is vezet, Barrichello Raikkönen nyakán van.

63: A Schumacher fivérek ezen a futamon indulnak együtt századszor a Forma-1-ben, ez a 100. közös futamuk.

66: 3 körrel a vége előtt Michael Schumacher 8 másodperccel vezet, Raikkönen és Barrichello küzd a második helyért.

69., utolsó kör: Michael Schumacher megnyerte az Osztrák GP-t Raikkönen és Barrichello előtt. A német idén sorozatban harmadszor nyert, karrierje alatt 67-edszer.