Montoya nyert Monacóban

2003.06.01. 15:56
A Williams kolumbiai pilótája hibátlanul körözött, csakúgy, mint a második Raikkönen és a harmadik Schumacher, így még csak egy előzési kísérletet sem láthattunk. Az év legunalmasabb versenye volt.
Juan Pablo Montoya nyerte a Monacói Nagydíjat, megelőzve Kimi Raikkönent és Michael Schumachert. A futam a vártnál sokkal kevesebb izgalmat hozott, szinte semmit, még csak egy előzési kísérletet sem láthattunk. Az élmezőnyből az összes pilóta ugyan azzal a kétmegállásos taktikával indult, melyet gond nélkül végre is hajtott, így csak a tankolások miatt változott néhány körre a sorrend.

A kolumbiai Montoya leginkább magának és a remek Michelin gumiknak köszönheti a győzelmet, bár Schumacher Bridgestone abroncsai is jól teljesítettek. A világbajnok a harmadik hellyel egyébként újabb két pontot veszített az összetettben élen álló Raikkönennel szemben.

Nyilatkozatok

Juan Pablo Montoya: "Nagyon boldog vagyok, hogy győzni tudtam. Elég sima verseny volt, bár Raikkönen rendesen megkergetett, szerintem nagyon jól vezetett. A második tankolásom után izgultam is egy kicsit, nehpgy megelőzzön, nagyon meglepett, hogy a kiállása után csak négy másodperccel volt mögöttem. A Michelin gumik fantasztikusak voltak."

Kimi Raikkönen: " A startom nem sikerült valami jól, elveszítettem a második helyem. Utána a boxban sikerült előrébb jönnöm, a pályán viszont képtelenség itt előzni, ezért az volt az ésszerű, ha megelégszem a második hellyel. Így tettem, és hiba nélkül vezettem a célig."

Michael Schumacher: "Azt hiszem, ma nem voltunk elég erősek, nem voltunk elég jók a győzelemhez. Az elején még a kerékcseréknek köszönhetően fel tudtam jönni az ötödikről a harmadik helyre, továbba azonban nem ment. A harmadik hely volt a legtöbb, amit kihozhattam ebből a futamból."

A rajt előtt

A Ferrarik szombati gyengébb teljesítménye miatt - Schumacher csak ötödik, Barrichello hetedik a rajtrácson - az ellenfelek nagy esélyt szereztek arra, hogy Monacóban legyőzzék a vörös autókat. Ralf Schumacher és csapattársa, a szintén Williamses Montoya az első, illetve a harmadik, a vb-pontversenyt vezető Raikkönen a második helyről indulhat, míg a Renault-t vezető Trulli a negyedik.

Az utcai pályán szinte lehetetlen az előzés, ezért az ötszörös bajnoknak különösen nehéz dolga lesz, ha be akarja állítani Ayrton Senna rekordját. A legendás brazil hatszor nyert Monacóban, Schumacher eddig öt győzelemnél tart.

A szombaton balesetet szenvedett Jenson Buttonnak végképp nincs esélye a győzelemre, ugyanis a csapata nem engedi volán mögé ülni a vasárnapi futamon. A fiatal angol pilótának ugyan semmilyen komoly sérülést nem szenvedett, de a becsapódás megviselte a szervezetét, ezért elővigyázatosságból kihagyja a futamot.

A Monacói Nagydíj vonzza a hírességeket, a rajtrácson a futam előtt ott sétált többek között Bono, a U2 frontembere, Roberto Carlos, a Real Madrid futballsztárja, a volt kétszeres F-1-es világbajnok Mika Hakkinen, valamint Flavio Briatore legújabb barátnője, a német topmodell Heidi Klum is.

A Monacói GP eseményei:

A felvezető körre az első kockából induló Ralf Schumacher nagyon lassan indult el, a második Raikkönen el is ment mellette. A felvezető körön előzni tilos, a futam során kiderül, a rendezők előzésnek minősítik-e a finn manőverét. A McLaren pilótája természetesen néhány méterrel később ismét maga elé engedte a németet.

Rajt: baleset nélkül elment a mezőny, Ralf Schumacher mögé Montoya jött föl, majd Raikkönen, Trulli és Michael Schumacher következik.

1.kör: Frentzen keményen oda verte a kocsiját az uszoda melletti kanyarban, a Safety Car-t küldték a pályára a rendezők. Előzni tilos.

A Sauber épp a pálya közepén állt meg, a biztonsági autó igénybe vétele elkerülhetetlen volt. Sorrend:Ralf Schumacher, Montoya, Raikkönen, Trulli, Michael Schumacher, Alonso, Coulthard, Barrichello.

Frentzen már elhagyta a pályát, s mint nyilatkozta, "vezetői hiba okozta az ütközést".

5. kör: ismét gyorsíthatott a mezőny, a Safety Car a boxba ment.

6: A két Williams-BMW nagyon gyors, máris négy másodperccel vannak a harmadik Raikkönen előtt. Valószínűleg kevés benzinnelk indultak.

7: Michael Schumacher hátránya az ötödik helyen hét másodperc.

8: Raikkönentől azonban nem tudnak jobban ellépni a kék-fehér kocsik, a hátránya állándósult négy másodperc körül.

9: A finn futotta a leggyorsabb kört és feljött 3,5 szekundumra.

10: Raikkönen folyamatosan közelít, a többiek azonban nem tudnak rámenni a vezető trióra.

13: Ralf Schumacher rákapcsolt, kicsit ellépett Montoyától (1,7sec), aki mögött Raikkönen 1,5 másodperces hátrányban van. Pizzonia feladta a versenyt.

14: Webber az első a boxban, csak hátsó gumkat cserélt, illetve tankolt.

16: Michael Schumacher az ötödik helyen 10 másodperccel van lemaradva az öccsétől, aki vezeti a versenyt.

18: Webber ismét a boxba ment, de ki már nem jött, műszaki hiba miatt feladta a futamot.

19: Montoya futotta a leggyorsabb kört, és 4 tizedmásodpercre jött föl a csapattársára.

20: Ralf Schumacher tankolt, 7,8 másoperc alatt. A német a nyolcadik helyre esett vissza.

21: Montoya vezet, Raikkönen és Trulli előtt, Michael Schumacher a negyedik, 11 másodperccel lemaradva a kolumbiaitól.

22: Montoya is tankolt, 8,2 másodperc alatt, majd a Ralf Schumacher elé jött vissza, a hetedik helyre. Raikkönen vezet.

23: Raikkönen megkezdte a lekörözéseket.

24: Raikkönen is benzint vett föl, majd a két Williams közé, a hetedik helyre jött vissza.

25: Trulli vezet, néhány tizeddel Michael Schumacher előtt. Alonso, majd Coulthard, Barrichello, Montoya, Raikkönen és Ralf Schumacher jön.

26: Trulli és Coulthard is tankolt, Michael Schumacher az élen.

29: Alonso tankolt, a két Ferrari az élen.

29: Barrichello a boxban. A brazil üzemanyagot vett fel, mely elég sokáig tartott, 9,2 másodpercig.Verstappen feladta a versenyt.

30: Michael Schumacher az élmezőnyből utolsóként tankolt. Sorrend: Montoya, Raikkönen, Michael Schumacher, Ralf Schumacher.

31: Wilson is kiállt, motorhiba miatt.

33: Montoya 3 másodperccel van Raikkönen előtt és hét másodperc az előnye Schumacherrel szemben. A negyedik Ralf Schumachernek tíz szekundum a hátránya.

34: Az 5-8. helyen Trulli, Coulthard, Alonso és Barrichello halad. Ők négyen négy másodpercen vannak egymáshoz képest, húsz szekundummal a vezető Montoya mögött.

39: Féltávnál továbbra is Montoya, Raikkönen és Michael Schumacher van dobogós helyen.

41: A második boxkiállások a 48. forduló környékén kezdődhetnek. A Williams 1983 óta nem nyert Monacóban, húsz éve Keke Rosberg győzött a hercegségben.

48: Ralf Schumacher a boxban, másodszor. 8,8 másodpercig állt, majd nyolcadiknak jött vissza.

49: Montoya is tankolt, 6,7 sec alatt. A kolumbiai a harmadik helyre jött vissza, Raikkönen és Michael Schumacher mögé.

51: A finn 20 szekundummal van Schumacher előtt. Montoya rövid időre beragadt Fisichella mögé.

52: Raikkönen körönként 1 másodperccel gyorsabb az ötszörös bajnoknál. Ralf Schumacher a Rascasse-ban majdnem a korlátnak üközött.

53: Raikkönen tankolt, Michael Schumacher és Montoya mögé tudott csak vissza jönni.

54: A német 7 másodperccel van a kolumbiai és tízzel a finn előtt, egyszer pedig még tankolnia is kell.

56: Trulli és Coulthard egyszerre voltak a boxban, egyikük sem cserélt kereket, csak tankoltak. Az olasznak sikerült maga mögött tartania a skótot.

57: Az élen Schumacher növelte előnyét 11, illetve 12 másodperc az üldözőkkel szemben.

58: Schumacher tankolt, de csak az ötödik helyre tudott vissza jönni. Az élen Montoya és Raikkönen között a különbség egy másodperc.

59: Barrichello is tankolt, majd egy körrel később Alonso is.

62: 16 körrel a vége előtt a sorrend Montoya, Raikkönen, Michael Schumacher, Ralf Schumacher, Alonso, Trulli, Coulthard, Barrichello.

65: Villeneuve motorhiba miatt kiállt.

66: Montoya nem egész egy másodperccel van Raikkönen előtt, Michael Schumacher hátránya 10 másodperc a harmadik helyen.

70: Michael Schumacher közelebb jött, öt másodpercre az élen állók mögé.

73: Öt körrel a cél előtt a sorrend Montoya, Raikkönen, Michael Schumacher, Ralf Schumacher, Alonso, Trulli, Coulthard, Barrichello.

76: Montoya és Raikkönen lassít, Michael Schumacher hátránya már csak 2,5 másodperc, de már csak két kör van hátra.

78: Húsz év után ismét egy Williams nyert Monacóban, Juan Pablo Montoya karrierje második F-1-es győzelmét aratta, az elsőt Monacóban. A pontversenyben Raikkönen négy pontra növelte az előnyét Michael Schumacherrel szemben.