Ralf Schumacheré az első kocka

2003.07.05. 13:06
A Williams-BMW pilótái voltak a legjobbak a Francia GP második időmérőjén, Ralf Schuamcher Montoya előtt végzett, holnap ők ketten indulhatnak az élről.
Szombaton már semmilyen meglepő nem történt a Francia Nagydíj második időmérőjén, a két Williams-BMW szerezte meg az első rajtkockákat, maguk mögé utasítva Michael Schumachert. A negyedik a McLarenes Raikkönen lett.

Nyilatkozatok

Ralf Schumacher: "Nagyon örülök az első helynek, a csapat remek munkát végzett. A köröm jó ment, mindössze egy kis alulkormányzottsággal kellett megküzdenem, az autó stabil volt. Montoya nem sokkal van mögöttem, ezért vasárnap szoros versenyre számítok".

Juan Pablo Montoya:"Az autóm jó volt, így nem volt nehéz gyors kört futni. A futam szoros lesz, sok esélyes van, mi a Ferrarik és a McLarenek."

Michael Schumacher: "A harmadik hely nem rossz, a gumikkal nem volt problémám, annak ellenére, hogy az aszfalt igen meleg volt. A futam kiegyenlített lesz, lehet, hogy újra olyan közel kerülök majd valakihez, mint legutóbb Montoyához. Nem lenne rossz, hiszen ez az autóverseny lényege, persze ezúttal el kell kerülnöm a koccanást. De versenyezni mindenképp szeretnék, jó ha vannak ellenfelei az embernek."

A második időmérő előtt

A pénteki meglepetésedzés után, melyen a két Minardi végzett a rajtrács élén, szombaton, a második kvalifikáción már nem várható hasonló bravúr a kiscsapatoktól.

A Minardinál természetesen pezsgőben úszott a box a csapat első tréninggyőzelme után, és az ünneplést az sem ronthatta el, hogy a második kockát megszerző Justin Wilsont néhány órávál a kvalifikáció leintése után kizárták. Az angolnak túl könnyű volt az autója, ami azért történhetett meg, mert a szerelők az ő gépére már száraz pályára alkalmas gumikat tettek. Az effajta abroncsok pedig könnyebbek az esőgumiknál, s mivel a nehezéket elfelejtették a kocsiba tenni, a Minard-Cosworth össztömege nem érte el a 600 kg-ot.

Emiatt egyébként szombaton Minardi kezdi és Minardi fejezi be az időmérőt - a diszkvalifikált Wilson lesz az első, a győztes Verstappen az utolsó a pályán -, ám újabb zivatar kellene ahhoz, hogy a holland megismételje pénteki bravúrját. Az időjárásjelentések azonban száraz időt jósolnak, csakúgy, mint vasárnapra.

Az élcsapatok tehát minden bizonnyal visszaveszik a vezetést, de ez nem jelenti azt, hogy az edzés unalmas lesz. A Ferrari, a McLaren, a Williams, illetve hazai pályán a Renault autói is esélyesek a pole pozíció megszerzésére.

A második időmérő körről-körre

Az első próbálkozó a pénteken másodikként végzett, ám később kizárt Justin Wilson lesz.

Az angol ezúttal 1:19:619-es időt futott.

A BAR-Hondával futó Justin Wilson sokkal gyorsabb volt honfitársánál, 2,5 másodperccel ment jobbat, így egyelőre vezet.

Alonso indult harmadikként, és mivel egy másodperccel jobbat ment Buttonnál, átvette a vezetést.

Ismét egy esélyes, Ralf Schumacher volt a pályán, aki újfent egy másodperccel javította meg - 1:15:019 -, az előző versenyző idejét. Pillanatnyialg övé a pole.

Raikkönen volt a következő, a finn azonban nem tudott javítani, fél másodperccel elmaradt Ralf Schumachertől, így csak második.

Jarno Trulli a harmadik időt futotta, amellyel megelőzte csapattársát, Alonsót. Montoya a pályán.

A kolumbiai remek kört ment, 117 ezreddel elmaradt Ralf Schumachertől. A két Williams az élen.

Coulthard a pályán. A skót a negyedik időt futotta, mellyel szintén megelőzte saját csapattársát, Raikkönent.

Fisichella 3,4 másodperccel maradt el Ralf Schumacher idejétől, így csak a nyolcadik.

Michael Schumacher próbálkozhat. A német négy tizeddel elmaradt az öccse idejétől, így csak a két Williams mögé tudta kvaifikálni magát.

A másik Ferrariban Barrichello sokkal lassabb volt, mint a legjobbak, a brazil csak a nyolcadik, 1,1 másodperces hátránnyal.

Da Matta kétmásodperces hátránnyal a kilencedik.

Heiz-Harald Frentzen sem brillírozott, 2,5 másodperces hátrányt szedett össze, mellyel a 11. eddig.

Webber a kilencedik, Villeneuve a tizedik időt futotta.

Pizzonia kétmásodperces hátránnyal a tizedik helyen áll pillanatnyilag.

Panis azonban hamar letaszította a tizedik helyről Pizzoniát.

Heidfeld rossz időt ment, csak a tizenötödik.

Ralph Firman pénteken remekelt, most azonban csak a tizennyolcadik.

A pénteki első, Jos Verstappen most csak a 19. időt futotta. A vasárnapi Francia GP-n Ralf Schumacher indulhat a pole pozícióból, mellőle csapattársa, Montoya rajtolhat. Michael Schumacher a harmadik.