Újra kettős Williams-győzelem

2003.07.06. 15:43
Az Európa GP után nyolc nappal ismét kettős győzelmet ünnepelhetett a Williams-istálló, és újra Ralf Schumacher nyert Juan Pablo Montoya előtt.
Nyugodt, mondhatni eseménytelen körözés után Ralf Schumacher nyerte a Francia GP-t. A Williams-BMW egymás után másodszor aratott kettős győzelmet, miután Montoya lett a második. Michael Schumacher futott be harmadikként, a negyedik Raikkönen lett.

A fiatalabbik Schumacher karrierje hatodik győzelmét szerezte, mellyel négy ponttal csökkentette hátrányát - 11-re - a vb-t vezető bátyja mögött. Az ötszörös világbajnok nyolc egységgel áll a második Raikkönen előtt.

Nyilatkozatok:

Ralf Schumacher: "Nagyon örülök a győzelemnek, mert nem volt könnyű megszerezni. Az első kiállás előtt voltak kisebb problémáim, de ezek idővel megoldódtak. Montoya az utolsó kiállásunk után ugyan rám jött, és meg is próbált elém kerülni, de szerencsére sikerült megtartanom az első helyet."

Juan Pablo Montoya: "Jó verseny volt, az utolsó részében sikerült utolérnem Ralfot, de megelőzni nem volt esélyem, ezért beálltam egy lassabb tempóra, és megtartottam a második helyet. Örülök, hogy folyamatosan jövünk föl a Ferrarira, már csak alig néhány pont a hátrányunk."

Michael Schumacher: "Nem volt rossz verseny, bár lehetett volna jobb is. A rajtnál Raikkönen sajnos elment mellettem, és nem volt könnyű visszaelőzni. Jobb taktikánknak és a jó gumiknak köszönhetően azonban végül a tankolások alatt sikerült ismét elé kerülnöm, és megszerezni a harmadik helyet."

A rajt előtt

A szombati időmérőn a Williams-BMW-k kisajátították az első sort, Ralf Schumacher mellől Juan Pablo Montoya indulhat. A vb-t vezető Michael Schumacher harmadik, Kimi Raikkönen, az összetettben második pilóta a negyedik kockát foglalja el.

A versenyt eldöntheti a gumik teljesítménye, a Williamsek és a McLarenek ezen a téren erősebbek, mert a Michelin abroncsok kétségtelenül jobbak a Bridgestone gumijainál.

Michael Schumachert persze nem lehet leírni, de az újabb futamgyőzelemért - neki a 69. lenne - nagyon meg kell majd szenvednie. Már nem is lenne meglepetés, ha a Williams-BMW-k legyőznék őt. A mcLarenes Raikkönen szintén veszélyes ellenfele lesz a németnek, a finn tavaly Franciaországban kis híján győzött, egy hete a Nürburgringen pedig a motorja akadályozta meg az első hely megszerzésében.

A Francia GP körről-körre:

Az összes autó gond nélkül elindult a felvezetőkörre.

Rajt: Ralf Schumacher és Montoya jól jött el, Raikkönen megelőzte Michael Schumachert, mögöttük Coulthard és Trulli jön. Alonso a hetedik, Barrichello a nyolcadik.

2. kör: Barrichello a célegyenes elején megpördült, Webber jött föl nyolcadiknak, a brazil az utolsó.

3: Ralf Schumacheré a leggyorsabb kör, aki 2,3 másodperccel vezet Montoya előtt. Raikkönen hátránya 4,2 másodperc.

8: Montoya háránya 3, Raikkönené 6, M. Schumacheré 7,5 másodperc a vezető Ralf mögött.

13: A mezőny "beállt", Ralf Schumacher és Montoya egyre inkább elhúznak a többiektől. A 3. Raikkönen hátránya 8, M. Schumacheré a negyedik helyen már 11 másodperc.

15: Coulthard a menők közül elsőként tankolt, tizediknek állt vissza.

16: Raikkönen és Trulli is tankolt.

17: Montoya és M. Schumacher egyszerre volt kint. Gond nélkül visszatértek a pályára.

18: Ralf Schumacher is üzemanyagot vett föl.

19: Sorrend: R. Schumacher, Montoya, Raikkönen, Coulthard - a skót a boxkiállás miatt került előrébb -, M. Schumacher.

21: M. Schumacher már 17 másodperccel van az öccse mögött. Button benzinhiány miatt kiállt. A BAR töltőberendezése csődöt mondott, az angol kocsijában pedig nem volt elég benzin még egy kör megtételéhez.

29: Semmi változás, a Williams-BMW-k biztosan vezetnek, pillanatnyilag úgy tűnik, csak műszaki hiba foszthatja meg őket a győzelemtől.

30: R. Schumacher előnye 8 másodperc Montoya előtt, és 20 a bátyja előtt, aki az ötödik.

32: Raikkönen másodszor is tankolt.

33: Coulthard is másodszor tankolt.

34: Montoya szintén üzemanyagot vett fel. Csakúgy, mint Trulli.

35: Ralf Schumacher is a boxban járt, majd simán visszatért a pályára. Michael Schumacher szintén tankolt, neki sem volt gondja.

37: A boxkiállások után sem változott az élemzőny sorrendje.

40: R. Schumacher és Montoya között már csak 4 másodperc a különbség. A harmadik Raikkönen hátránya azonban már 23 másodperc.

43: Alonso motorhiba miatt kiállt. Ő az első, aki technikai hiba miatt esett ki. Fisichella másodpercekkel később szintén a motorja miatt kényszerült kiállni.

45: Barrichello másodszor tankolt.

48: Raikkönen harmadszor is tankolt.

49: Coulthard szintén a boxban volt, ám a cső csak késve ment a kocsijába, majd a skót hamar indult el, és elsodorta a töltést végző szerelőt. Végül ötödikként visszatért a pályára, a szerelőnek nem esett baja.

50: Montoya is tankolt, neki semmi gondja nem volt.

51: Ralf is tankolt, majd 6 tizedmásodperc előnnyel tért vissza az első helyre Montoya elé.

52: Michael Schumacher is tankolt, majd visszajött Raikkönen elé a harmadik helyre.

54: R. Schumacher előnye már 3,5 másodperc Montoya előtt.

56: Sorrend 14 körrel e cél előtt - R. Schumacher, Montoya, M. Schumacher, Raikkönen, Coulthard, Webber, Barrichello, Panis.

60: Montoya egy másodperccel lassabb körönként R. Schumachernél. Lehetséges, hogy valamilyen problémaja van, ám az is, hogy csapatdöntés miatt nem támadhatja a csapattársát.

69: Montoya lassul, de már nem tudja utolérni M. Schumacher.

70: R. Schumacher nyerte a Francia GP-t, Montoya a második, M. Schumacher a harmadik. Raikkönen jött be negyediknek.