Baumgartner indulhat Monzában

2003.09.12. 11:15
A Magyar Nagydíj után Baumgartner Zsolt másodszor is rajthoz állhat a Forma-1-ben. A magyar pilóta szereplését tényként közölte a Jordan hivatalos oldala és a Reuters hírügynökség. Baumgartner - Fisichellától 1,2 másodperccel elmaradva 9. helyen végzett a péntek délelötti (négycsapatos) tesztelésen, majd a idején néhány tizedmásodpercet javítva 19. lett a szabadedzésen.
Miután Eddie Jordan csapatfőnök, Baumgartner Zsolt Monzában tartózkodó édesapja és menedzsere is bólíntott, az utolsó pillanatban eldőlt: a magyar versenyző rajthoz állhat a monzai futamon is.

A Reuters hírügynökség már vasárnap Baumgartner jelölte meg a Jordan második számú pilótájaként, de az istáló névadó tulajdonosa ekkor még valójában szponzoraival tárgyalt, akik valamelyik brit versenyző indulását szertték volna elérni.

Úgy tűnik Eddie Jordannek végül sikerült megegyeznie partnereivel: a Jordan hivatalos honlapja már reggel kész tényként közölte, hogy ismét Baumgartner helyetesítheti a Mogyoródon megsérült Firmant. (Ralph Firman a Magyar Nagydíj előtti edzésén száguldott a gumikorlátnak. A helyére beugró Baumgartner a 19. helyről kezdhette a futamot, majd a 35. körben - amikor a 14. helyen haladt - motorhiba miatt kiesett).

A magyar versenyző 1:25:210-es eredménnyel kilencedik lett a pénteki négycsapatos (Renault, Jaguár, Jordan, Minardi) délelőtti szabadedzésen, az ugyancsak jordanes Fisichellától mindössze 1,2 másodperccel maradt el és megelőzte Kiesát, a Minardi versenyzőjét.

Az Index helyszíni tudósítójának jelentése szerint a Jordan valamennyi mérnöke Baumgartnerrel együtt dolgozik az istálló második számú kocsijának beállításain.

"Teljesen új autót kaptam a múlt heti monzai teszteléshez képest. Többször is módosítottunk a mostani kocsin, vagyis a helyes beállítás megtalálására törekedtünk. Örülök annak, hogy a gyakorlás végére viszonylag jó időt sikerült elérnem" - mondta a 22 éves magyar versenyző az MTI-nek.

A délutáni szabadedzésen Rubens Barrichello, a Ferrari pilótája érte el a legjobb időt, márkatársa, az ötszörös világbajnok Michael Schumacher lett a második, míg a harmadik helyen Kimi Raikkönen (McLaren-Mercedes) végzett.

Baumgartner Zsolt délelőtti idejénél 21 századmásdperccel jobb időt ment, és ismét Kiesa előtt végzett. Az első időmérő edzés 14 órakor kezdődik az Autodromo Nazionalén.

1994-1997: gokart (csapat: Tony Kart)
1997: Forma Ons Renault (Dark Dog Lechne R.T.)
1998: Forma Renault (La Filiére)
1999: Forma Renault 2000 (Cram Competition)
2000: Forma-3 (GM Motorsport)
2001: Forma-3 (Trella Motorsport)
2001: Forma-3000 (Prost Junior Team)
2002: Forma-3000 (Nordic Racing Team)
2003: Forma-3000 (Coloni Motorsport)

Eredmények:
1994: gokart magyar bajnokság, 2. hely az Intercontinental-A junior kategóriában
1997: Renault német bajnokság, 2. hely
1998: évfolyam 3. hely (La Filiére (Prost)-iskola)
1999: Forma Renault 2000 Európa-bajnokság, összetettben 3. hely