Schumacher hazai pályán nyert

2004.05.30. 13:49
Michael Schumacher nyerte az Európa Nagydíjat vasárnap délután, a németországi Nürburgringen. A ferraris gond nélkül, fölényesen aratott újabb sikert, már a rajtnál az élre állt és csak rövidebb időkre - tankolások - vesztette el a vezetést.

Az olasz márka ráadásul kettős győzelmet aratott, mert a második Rubens Barrichello lett. Az első körön kívül valójában az összes többi egynahgú volt. Akkor a két Williams már az első kanyarban összeütközött és Ralf Schumacher feladta, majd Sato vívott és nyert meg egy remek csatát Trullival szemben.

A japán egyébként remekül vezetett, de tizennégy körrel a vége előtt, amikor harmadik volt, felrobbant a motorja, így csapattársáé, Buttoné lett a dobogós hely.

Michael Schumacher idén hatodszor, pályafutása során hetvenhatodszor nyert.

Nyilatkozatok

Tekintse meg képeinket!
Michael Schumacher: "Ezt a győzelmet a pénteken elhunyt Umberto Agnellinek ajánlom. Sokkolt minket a halálhíre, a legkevesebb, hogy sikerrel adóztunk az emlékének. A versenyen a szokásosnál kevesebb benzinnel indultam, és a kis változtatás be is jött. Csupán egy kritikus pillanat volt, amikor a boxból Webber elém vágott és majdnem nekem jött. Szerencsére volt elég helyem, holy elkerüljem az ütközést."

Rubens Barrichello: "Jó verseny volt, bár nehezen indult és nehezen végződött. A rajtnál nagyon nagy volt a tülekedés, csoda, hogy megúsztam épp kocsival. Én csak kétszer tankoltam, nem úgy mint Schumacher, aki háromszor állt ki, viszont ez a taktika is jónak bizonyult. A hajrában Sato akciója miatt ijedtem meg egy kicsit esélye sem volt előzni, mégis megpróbálta, de szerencsére ő járt rosszabbul. A kocsit ezt követően nehezen lehetett irányítani, de sikerült beérnem."

Jenson Button: "Jó érzés ismét dobogóra kerülni, persze ehhez kellett Sato kiesése is. Sajnálom őt, mert egész hétvégén remekül ment, de végül én lettem a szerencsésebb. A csapat újra remekül dolgozott, nekik is meg kell köszönnöm a remek helyezést."

Baumgartner Zsolt: "Nehéz volt a rajt, mert az első kanyarban a két Williams balesete miatt nagyon betömörült a mezőny, majd a kocsimmal is meggyűlt a bajom, hiszen nehéz volt vezetni. Rossz volt az egyensúlya, és emiatt az első kerékcseréig, amikor is sikerült javítani rajta, rengeteg időt veszítettem. Emiatt nem is tudtam megelőzni a csapattársam, ami kissé bosszant, ám összességében örülök az újabb célbaérésnek."

A rajt előtt

A világbajnok Michael Schumacher vasárnap a nürburgringi Európa Nagydíjon győzhet újra monacói, kieséssel végződött kudarca után. Baumgartner Zsolt a 17. helyről indulhat, miután csapattársát, Gianmaria Brunit az utolsó posztra sorolták vissza. Az olasz a szombati elő-kvalifikáción a piros lámpás tiltó jelzés ellenére hajtott a pályára.

Az Európa GP körről körre

14.00: Minden autó elindult a felvezető körre. Az idő száraz, húsz fok van.

Rajt: Schumacher remekül ment el, mögötte Sato és Trulli viaskodott, az olasz vissza is esett néhány helyet. Hátrébb Montoya ütközött Ralf Schumacherrel, a német pedig Buttonnal. Az angol tovább ment, Ralf kiesett, a vétlen da Mattával együtt. A kolumbiai kocsiján vezetőszárnyat cseréltek.

2.kör: Schumacher, Raikkönen, Alonso, Sato, Barrichello, Buttonj, Trulli a sorrend. Panis a nyolcadik.

3: Michael Schumacher már négy másodperccel vezet.

5: Schumacher már majd' kilenc másodperccel vezet.

6: a ferraris feltartóztathatalannak tűnik, a kasztniján két oldal egy-egy új levegőbeömlő-nyílás is van és egy új formájú légterelő.

7: Baumgartner a 17., utolsó helyen halad. A rajtnál mindenki megelőzte, aki mögötte volt.

8: Schumacher folyamatosan futja a leggyorsabb köröket és növeli előnyét.

9: Schumacher máris kiállt tankolni és a hetedik helyre jött vissza.

10: Raikkönen és Trulli kiállt tankolni, Alonso vezet.

11: Alonso tankolt, Raikkönen motorja felrobbant, a finn kiállt.

Sato és Barrichello az élen, Schumacher a harmadik, Button tankolt.

12: Sato is tankolt, Barrichello vezet.

13: a brazil mögött Schumacher, Sato, Coulthard, Button a sorrend.

14: Alonso nagyot hibázott, lefutott a pályáról, de Trulli megelőzte őt és följött a nyolcadik helyre.

15: Barrichello tankolt, Schumacher újra vezet és Baumgartnert készül lekörözni. A brazil harmadiknak jött vissza.

20: Buttona célegyenes végén kívülről előzte meg Coulthardot és följött a harmadik helyre. Schumacher kilométerekkel vezet, Sato a második. A skót kiállt tankolni.

22: Montoya a 10. helyről állt ki tankolni és épp Schumacher elé jött vissza. A kolumbiai azonnal el is engedte a németet.

24: a boxból kiálló Panist akarta lekörözni Schumacher, de a francia nem volt túl segítőkész, így a világbajnok kicsit lefutott a pályáról, de azonnal vissza is jött. Alig veszített időt, majd néhány kanyar múlva Panis elengedte.

25: Button másodszor tankolt.

26: Sato is tankolt, Schumacher 16 másodperccel vezetett előtte. Coulthard Mercedes-motorja is elfüstölt.

28: Schumacher másodszor is tankolt. A német visszajött az élre Barrichello elé. Trulli is kereket cserélt.

29: Baumgartner az utolsó versenyben lévő, a magyar a 16. helyen van.

30: Alonso másodszor is kereket cserélt.

39: Barrichello másodszor tankolt, a barzil a harmadik helyre jött vissza, Sato mögé, és Button elé.

Klikk a képre!
43: Schumacher, Sato, Barrichello, Button, Trulli, Alonso, Fisichella, Webber a sorrend.

44: Schumacher és Sato harmadszor tankolt, Alonso egy körrel korábban tette ugyanezt. A japán Barrichello mögé jött vissza a harmadik helyre. Trulli is harmadszor vett fel üzemanyagot.

45: Sato a célegyenes végén kifékezte Barrichellót,a két kocsi össze is ütközött, a BAR első vezetőszárnyának bal oldala letört, a japánnak ki kellett cseréltetnie az alkatrészt és jócskán visszaesett, épp Alonso elé, az ötödik helyre jött vissza.

48: Sato motorja a célegyenesben füstölt el, a japán feladta a versenyt.

50: tíz körrel a vége előtt Schumacher, Barrichello, Button, Trulli, Alonso, Fisichella, Webber, Montoya a sorrend.

56: Baumgartner a 15., az utolsó versenyben lévő a magyar.

60: Schumacher idei hatodik, karrierje hetvenhatodik győzelmét aratta. A további sorrend: Barrichello, Button, Trulli, Alonso, Fisichella, Webber, Montoya, Massa, Heidfeld, Panis, Klien, Pantano, Bruni, Baumgartner.