9 °C
19 °C

Brawn taktikájával nyert Schumacher

2004.07.04. 13:21
Michael Schumacher nyerte a Francia Nagydíjat is, miután remek taktikai csatában legyőzte Fernando Alonsót. A világbajnok újra hibátlanul vezetett, ám valószínűleg nem nyert volna, ha Ross Brawn, a Ferrari főmérnöke nem talál ki neki zseniális startégiát.
Michael Schumacher megnyerte kilencedik versenyét is a 2004-es szezonban, a Francia Nagydíjon remek taktikai csatában előzte meg Fernando Alonsót. A verseny látványos nem volt, de legalább a hajráig nem derült ki biztosan, ki fog győzni.

A Renault spanyol versenyzője az első rajtkockából indult és vezetett is egészen a 31. körig, amikor a második boxkiállásoknál Schumacher eléje került.

A német viszont alighanem elveszítette volna a győzelmet, ha a főnöke, Ross Brawn, aki a taktika kidolgozásáért is felelős, nem eszel ki új stratégiát: az atomfizikus végzettségű zseni négy kiállásra állította át a világbajnokot.

Tekintzse meg képeinket!
A német rettentően gyors köröket ment, így belefért a plusz egy tankolás - Alonso csak háromszor állt meg, és második lett.

Harmadikként Rubens Barrichello ért célba, aki az utolsó előtti kanyarban előzte meg Jarno trullit.

Baumgartner Zsoltnak rosszul alakult a futam, kicsúszott és így nem ért célba. Rajta kívül csak Takuma Sato nem fejezte be a futamot, az ő kocsijában tönkrement a motor.

Nyilatkozatok

Michael Schumacher : "A rajt után nem igazán bíztam a győzelemben, de a második boxkiállásomnál megváltoztattuk a taktikát, és átálltunk négy tankolásra. Nagyon gyors köröket kellett mennem, hogy sikerüljön, de végül bejött. Alonso persze nagyon megizzasztott minket, végig a közelemben tudott maradni."

Fernando Alonso: "Amikor Schumacher a második kerékcsere után elém került, a csapatom látta, hogy változtatnunk kell a taktikán, hogy esélyem legyen a győzelemre. Ezt meg is tettük, de még így sem tudtuk legyőzni a Ferrarit. Mindent kiadtam magamból, de nem volt elég."

Rubens Barrichello: "Most sajnálom igazán, hogy szombaton hidraulikai problémák voltak a kocsimmal, és csak a tizedik helyről indulhattam. A kocsim szinte tökéletes volt, így fel tudtam jönni a második helyre. Trullit szerencsésen sikerült megelőznöm, kissé talán elmélázott, és így befértem mellé."

Baumgartner Zsolt: "A harmadik kanyarban lesodródtam az ideális ívről, majd a kavicságyban kötöttem ki. Én hibáztam, csak magamat okolhatom, de remélem, többé nem fog előfordulni. A csapattársamnál viszont jobb köröket mentem, így nem vagyok nagyon elkeseredve."

A Francia Nagydíj körről körre

14.00: Elindultak az autók a felvezető körre.

Rajt: Alonso jól jött el, mögötte Schumacher, Trulli, Button, Coulthard a sorrend.

1. kör: tizennyolcadik Baumgartner, aki a rajtnál megelőzte a beragadó Panist ás csapattársát, Brunit.

2: Montoya, Raikkönen, Sato, Barrichello a 6-9. helyen.

3: Baumgartner visszaesett az utolsó helyre, Panis és Bruni is megelőzte. Alonso egy másodperccel van Schumacher előtt.

4: Alonso nagyon keményen veszi a kerékvetőket, az egyik kanyarban a Renault két kerékre is állt.

6: Scumacher hátránya 1,5 másodperc, Trulli már 4,5, Button 6,2 másodperccel van a spanyol mögött.

7: a Ralf Schumachert helyettesítő Marc Gené a 11. pillanatnyilag.

9: Schumacher ráment Alonsóra, már csak fél másodperccel van mögötte.

11: Schumacher kiállt tankolni, 7,4 másodperc. Baumgartner is tankolt.

12: Coulthard és Barrichello is tankolt, Alonso és Trulli nem.

13: Trulli kiállt tankolni.

14: Alonso is feltölttette a gépet, Button is. A spanyol visszajött az élre, 1,5 másodperccel van Schumacher előtt.

15: Alonso lekörözte Baumgartnert.

16: Sato motorja elfüstölt, a japán kiállt.

17: Montoya megpördült a célegyenes elején, de hamar visszaállt.

18: Alonso már fölényesebben vezet, négy másodpercnyire húzott el Schumachertől.

20: Alonso, Schumacher, Trulli, Button, Coulthard, Barrichello a sorrend.

22: Alonso már 10 másodperccel van a harmadik Trulli előtt.

25: Montoya ismét lefutott az aszfaltról, de hamar visszajött.

26: Schumacher feljött Alonsora, nagyjából egy másodperccel van mögötte.

27: sorrend-Alonso, Schumacher, Trulli, Button, Coulthard, Barrichello, Riakkonen, Montoya, Webber, Geene, Klien.

28: Schumacher másodszor tankolt. Raikkönen egy körrel korábban, majd Coulthard jött a boxba üzemanyagért.

29: Button tankolt másodszor is.

30: Trulli és Barrichello vett föl üzemanyagot.

31: Alonso másodszor járt a boxban, de csak másodiknak jött vissza. Schumacher vezet.

33: Baumgartner kicsúszott és feladta a versenyt.

35: Schumacher nagyjából két másodperccel van Alonso előtt.

38: Schumacher három másodperccel vezet. Sorrend: Schumacher, Alonso, Trulli, Button, Barrichello, Coulthard, Raikkonen, Klien.

39: már négy másodperccel vezet a világbajnok.

42: Schumacher harmadszor is tankolt.

44: Alonso előnye Schumacher előtt csak 11 másodperc, a spanyolnak még egyszer ki kell mennie tankolni.

46: Alonso majd' kilenc másodpercig tankolt. Schumacher ismét vezet.

49: sorrend - Schumacher, Alonso, Trulli, Button, Barrichello, Coulthard, Raikkonen, Montoya, Webber, Gene, Klien, Fisichella, Da Matta, Massa, Panis, Hiedfeld, Pantano, Bruni. Trulli is harmadszor tankolt.

50: lehetséges, hogy Schumachernek még egyszer ki kell állnia tankolni.

52: Barrichello megelőzte Buttont, és feljött a negyedik helyre. Trulli, valamint a brazil és az angol egymás nyakán vannak.

Klikk a képre!
57: Schumacher előnye már 20 másodperc Alonso előtt, így ha még egyszer ki is kell jönnie, ami a következő körben szinte biztosan megtörténik, akkor is az élre tud visszajönni.

58: Schumacher tankolt negyedszer is, simán visszajött az első helyre.

60: tíz körrel a vége előtt Schumacher 7,3 másodperccel van Alonso előtt. Útban a 79. győzelme felé a hatszoros bajnok.

67: sorrend három körrel a vége előtt - Schumacher, Alonso, Trulli, Barrichello, Button, Coulthard, Raikkonen, Montoya, Webber, Gene, Klien, Fisichella, Massa, Da Matta, Panis, Hiedfeld, Panatno, Bruni. Csak Sato és Baumgartner adta föl a futamot.

68: Barrichello keményen támadja Trullit. Két kör van még.

70: Schumacher nyert, Alonso lett a második. Barrichello két kanyarral vége előtt megelőzte Trullit, és így harmadik lett. Az olasz bénázott, a barzil pedig ügyesen bebújt mellé, és otthagyta. Button lett az ötödik.