Hedvig
23 °C

Raikkönen indulhat az élről

2004.07.10. 14:56
A finn Kimi Raikkönen a McLaren új kocsijával Silverstone-ban legyőzte a Ferrarikat, és megszerezte karrierje harmadik pole pozícióját. Michael Schumacher csak a negyedik, a leglassabb Baumgartner volt.
#alt#A Brit Nagydíj szombati időmérőjén Kimi Raikkönen volt a leggyorsabb, így megszerezte pályafutása harmadik pole pozícióját. Az új McLaren-Mercedesszel induló pilótának sikerült megelőznie a Ferrarikat, a második Rubens Barrichello lett, míg Michael Schumacher a negyedik helyen végzett. Kettejük közé a hazai kedvenc, Jenson Button ékelődött be.

Baumgartner Zsolt az utolsó időt futotta, de nem kell a mezőny végéről indulnia, mert Giancarlo Fisichella nem tudott még mért kört sem menni.

A kvalifikáció végig száraz időben zajlott, annak ellenére, hogy az angol meteorológusok biztosra vették, az edzés felénél el kezd majd esni az eső.

A Brit GP időmérője percről percre

15.00: Nick Heidfeld futotta az első gyors kört, 1:22.677.

15.03: Fisichella nem jött ki, így vasárnap az utolsó hely környékéről, esetleg a boxból fog indulni.

15.06: Klien simán, egy másodperccel megjavította Heidfeld idejét, így vezet.

15.08: 1:20.004-et futott Mark Webber, ami több mint másfél másodperccel gyorsabb, mint csapattársának köre.

15.10: Marc Gené a Williams-BMW-vel nem tudta megelőzni Webbert, három tizeddel lassab volt nála, így csak második.

15.14: esőfelhők közelednek, az előrejelzések szerint 15.25-kor esni fog. Montoya átvette a vezetést 1:19.378-cal.

15.17: 1:18.710-et futott Michael Schumacher. Pályacsúccsal vezet.

15.19: Sato egy másodperccel ment lassabb kört Schumachernél, amivel harmadik.

15.21: Barrichello négy tizedet vert Schumacherre, 1:18.305-tel vezet.

15.23: Coulthard a harmadik időt autózta.

15.28: Baumgartner senkit nem tudott megelőzni, 1:24.117-et futott, így eddig utolsó.

15.30: a magyar versenyző csapattársa, Gianmaria Bruni 1:23.437-et futott, és megelőzte Baumgartnert. A szabdedzések után mindkét Minardiban motort cseréltek.

15.31: da Matta ideje a nyolcadik helyre volt jó.

15.33: 1:18.811, Alonso a harmadik. Az eső még nem esik.

15.35: 1:18.233, Kimi raikkönen és az új McLaren átvette a vezetést.

15.39: Jarno Trulli ideje a negyedik helyre volt jó.

15.42: Giorgio Pantano megelőzte csapattársát, Nick Heidfeldet, és a tizenharmadik eddig.

15.43: Olivier Panis a tizedik időt futotta.

15.45: Panis túl lassan ment a levezető körében, és feltartotta Massát, aki a tizedik időt futotta.

15.47: Button sem tudta megverni Raikkönent, aki így karrierje harmadik pole pozícióját ünnepelheti. A BAR angol versenyzője a harmadik helyről indulhat.

20 G. Fisichella Sauber idő nélkül

Fernando Alonso kocsijában szombat délben motort kellett cserélni, így a spanyolt megbüntették, azaz a futamon csak a 16. helyről indulhat.

A Brit Nagydíj ellenőrei megbüntették továbbá Olivier Panist is, aki nem húzódott le a gyors körében lévő Felipe Massa elől, azaz akadályozta a Sauber Petronas brazil pilótáját. Ezért a Toyota francia versenyzőjét a 11. helyről az utolsó sorba sorolták, vagyis Baumgartner Zsolt a 18. pozícióból kezdheti a vasárnapi futamot. Nyilatkozatok

Kimi Räikkönen: "Természetesen örülök az első helynek, főként a rendkívül nehéz szezonkezdet miatt. Egyelőre jól alakul a hétvége, remélem, hogy a futamon is sikeres leszek. Az eddigi tapasztalok alapján joggal bízhatok abban, hogy a versenyen is jó eredményt érek el."

Rubens Barrichello: "Az előrejelzések esőt ígértek a második időmérő edzésre, ezért taktikáztunk az elsőn úgy, hogy a mezőny első részébe kerüljünk. Emiatt tettünk meg lassú kört, de végül mégsem romlott el az idő. Így is jó pozíciót szereztem, bizakodva várom a vasárnapot."

Jenson Button: "A szél alaposan megnehezítette a dolgomat, de nem panaszkodom, hiszen a többiek sem mentek jobb körülmények között. Az autóm nem minden kanyarban viselkedett jól, de így is jól teljesítettem a mért körben."