Schumacher nyert Németországban is

2004.07.25. 13:40
A ferraris Michael Schumacher megnyerte a Német GP-t is, így idén már tizenegyedszer lett első. A Ferrarinak esélye volt a konstruktőr-vb megszerzésére is, ám még várniuk kell, mert Rubens Barrichello nem szerzett pontot, Alonso pedig harmadik lett.
A hatszoros világbajnok Michael Schumacher könnyedén nyerte meg a Német Nagydíjat is. A ferraris szinte végig vezetett, csak a kerékcserék alatt, egy-egy körre veszítette el a vezető pozíciót.

Kimi Raikkönen lehetett volna az egyetlen ellenfele, ám a finn a hátsó légterelőjének törése miatt súlyos balesetet szenvedett, de szerencsére sértetlenül megúszta.

A német világelső mögött Alonso És Jenson Button vívott kemény csatát, amelyet végül az angol nyert meg. A 13. helyről induló BAR-Hondás remek manőverrel került a renault-s elé, és azután is simán megtartotta a pozícióját, hogy a sisakja hevedere kilazult, így azt szinte folyamatosan tartania kellett a pilótának.

A Ferrari az újabb futamgyőzelem mellett a konstruktőr-vb-t is megnyerhette volna, de Barrichello nem sokkal a rajt után nekiment Coulthardnak, letört az első légterelője, és miután a boxban kicserélték, már nem tudott pontot szerezni.

Tekintse meg képeinket!
Baumgartner Zsolt remek versenyt futott, tizenhatodik lett, és megelőzte a műszaki problémákkal bajlódó csapattársát, Gianmaria Brunit is.

Michael Schumacher vasárnapi sikerével beállította az egy szezonban aratott győzelmeinek rekordját, tizenegynél tart, és egy különleges csúcsot is: sorozatban ötvenedszer ment a kocsija műszaki hiba nélkül, ami azt jelenti, hogy a német a 2001-es Német GP óta nem adott föl versenyt technikai gondok miatt.

Nyilatkozatok

Michael Schumacher: "Nagyon nehéz verseny volt, hiszen az elején Raikkönen közel volt hozzám, és nem tudom, mi lett volna a verseny vége, ha nem esik ki. Utána Button is remek tempót ment, így nagyon kellett figyelnem, hogy megtartsam az első helyet. Nagyon boldog vagyok, köszönöm a csapatnak a tökéletes munkát."

Jenson Button: "Életem legjobb versenye volt, hiszen a tizenharmadik helyről jöttem föl. Ha mondjuk a harmadikról indulhatok, amelyet tényleg elértem, talán még előrébb végezhettem volna. Ennek ellenére nagyon örülök, hiszen a sisakommal is meggyűlt a bajom. A hevederem kilazult, így néha mozgott, néha meg fojtogatott, ezért kellett a bal kezemmel tartanom."

Fernando Alonso: "Az autóm nem volt tökéletes, főleg a futam kétharmadánál akadtak beállítasi gondjaim, amikot Button meg is előzött. Végül állítgattak valamit a mérnökeim a kocsin, így sikrült bejönnöm a dobogóra. Örülök."

Baumgartner Zsolt: " Nagyon örülök, hogy ezúttal is jól sikerült a rajtom, és képes voltam az előnyösebb pozícióból induló Gimmit rögtön a verseny elején magam mögé utasítani, majd jó tempót autózva fokozatosan szakadtam el tőle. Amíg lehetett, természetesen próbáltam tartani Panist, és Pantanót is, de ellenük behatároltak voltak a lehetőségeim. A célbaérésnek örülök, így sikerélménnyel készülhetek a szezon legfontosabb futamára, a Magyar Nagydíjra."

A Német Nagydíj körről körre

13.58: Elindultak a kocsik a felvezető körre. A Mercedes-tribün óriási élőképpel köszönti a pilótáit, Kimi & David felirattal. Baumgartner a 20. helyről rajtol.

14.00: Panis jelezte, h nem tud elrajtolni, a startot elhalasztották.

14.06: ismét elmentek a kocsik a felvezető körre. Panis csak késve indulhatott, mert az utolsó helyre sorolták vissza, viszont néhány méter után ismét leállt a Toyota. A francia kocsiját aztán a szerelők a boxutcába tolták.

Rajt: Schumacher tökéletesen jött el és vezet. Barrichello a visszafordítóban elvesztette az első szárnyát, miután belecsúszott Coulthardba. Alonso, Raikkönen, Trulli, Coulthard, Webber a sorrend a német mögött.

1: Barrichello a boxba jött és lecseréltette a törött szárnyát.

2: Raikkönen megelőzte Alonsót így már második.

3: Baumgartner a rajtnál eljött Bruni mellett, a magyart Panis üldözi, aki a boxból startolt.

4: Montoya megelőzte Webbert és feljött a hatodik helyre. A kolumbiai a rossz rajtja miatt esett sokat vissza.

5: Schumacher két másodperccel vezet, de legutóbb a második Raikkönen futotta a jobb köridőt.

6: a német visszavágott, és jobb fordulót ment, mint a finn.

7: Baumgartner a 18. helyen autózik. Bruni és Barrichello vannak mögötte.

8: a williamses Pizzonia a nyolcadik helyen áll.

9: Alonso tankolt először, majd jött Pizzonia is.

10: Schumacher is tankolt, Raikkönen vezet. Coulthard és Sato is a boxban járt.

11: Raikkönen is üzemanyagot vett fel. A finn épp Schumacher mögé jött vissza. A ferraris a harmadik, Webber vezet.

12: Pantanónak defektes a bal első kereke. Webber is a depóban volt.

13: Montoya megelőzte Trullit is. Button az élen.

14: Raikkönen hátsó szárnyából a célegyenes végén leszakadt a középső légterelő-elem, a finn kocsija a kavicságyon átcsúszva ütközött a gumifalba. Button is tankolt. Webber megelőzte Fisichellát és hetedik.

16: Raikkönennek semmi baja, azonnal kiszállt a kocsijából. Schumacher biztosan vezet.

17: Alonso, Coulthard, Montoya, Button, Trulli, Webber, Fisichella a további sorrend. A világbajnok 11 másodperccel vezet.

18: Pizzonia lefutott a kavicságyba, de hamar visszajött.

19: Baumgartner a 17. helyen van, 15 másodperccel a csapattársa előtt.

20: Montoya futott le az aszfaltról, és Button el is ment mellette. A célegyenes végén Webber előzte meg Trullit, de az olasz szinte azonnal visszaelőzte, majd az ausztrál mellett ment el Sato.

22: Trulli, Sato és Webber remek csatát vív a hatodik helyért.

24: Barrichello tankolt, a brazil másodszor járt a boxban.

25: Schumacher 16 másodperccel van Alonso előtt.

27: Sato, majd Webber is megelőzte Trullit ugyan abban a kanyarban. Sato zyeniálisan szerezte meg a külső ívet, majd Webber remekül használta ki az olasz elmélázását.

28: Montoya és Sato is tankolt, másodszor is.

29: Schumacher másodszor is üzemanyagot vett fel. Coulthard szintén tankolt. Pizzonia is pit stopolt, Trulli kocsijának első szárnyát cserélték le.

30: Alonso állt ki másodszor, és csak Schumacher mögé tudott visszajönni.

32: Sato a stadionban lefutott a pályáról és megpördült, így jó néhány métert tett meg a kavicságyban, de végül visszatért a pályára. Webber viszont elment mellette.

33: Button vezet, Schumacher négy másodperccel van mögötte.

35: Button tankolt másodszor is.

Klikk a képre!
36: Button már a második Alonsót támadja.

37: Button és Alonso kanyarokon keresztül egymás mellett mentek, a spanyol kocsija hihetetlenül jól gyorsul, így az angol még mindig nem tudta megelőzni.

38: Schumacher 16 másodperccel vezet, a második Alonso, a harmadik Button.

39: da Matta kapott defektet, kicsúszott, de megállt a bukótérben. A brazil toyotás ennek ellenére feladta a versenyt.

45: Fisichella másodszor tankolt. Sorrend: Schumacher, Alonso, Button, Coulthard, Montoya, Webber, Sato.

46: Trulli tankolt harmadszor, de az olasz már csak a 12. helyen van.

47: Barrichello és Schumacher egy körben tankoltak, üzemanyagot vett föl Alonso és Coulthard is.

48: Button vezet. Montoya is harmadszor tankolt.

50: Button tankolt, az angol épp Alonso mögé jött vissza, a harmadik helyre.

52: Button megfogta Alonsót, kifékezte, és az egyik éles balkanyarban elment mellette.

54: Button sisakjának plexije a bal oldalon valószínűleg meglazult, így az angol a bal kezével tartja a műanyagot, szinte végig félkézzel vezet.

55: Alonsót már Coulthard támadja.

58: Baumgartner a 16. helyen van, csapattársát egy körrel előzi meg.

59: Schumacher kilenc másodperccel vezet, Barrichello viszont nincs az első nyolcban, így a konstruktőr-vb-címre még várnia kell a Ferrarinak.

61: Button gyorsabban köröz, mint Schumacher, annak ellenére, hogy félkézzel vezet a BAR-Hondás. Alonso a harmadik, Coulthard a negyedik, Montoya az ötödik, Webber, Sato, Pizzonia a további sorrend.

66: Schumacher nyert. Button a második, Alonso a harmadik, Coulthard a negyedik. Barrichello az utolsó körben defektet kapott, de még célba ért, csakúgy, mint Baumgartner, aki tizenhatodik lett.