Schumacheré a nap legjobb köre Monzában

2004.09.10. 10:40
Idén ugyan már mindkét világbajnokság, a pilótáké és a konstruktőröké is eldőlt, de az Olasz Nagydíjon, a Ferrari otthonában, Monzában is győzelemre készül Michael Schumacher, aki könnyedén futotta a legjobb időt az első pénteki szabaedzésen, amely végül a nap leggyorsabb körének is bizonyult. Délután, a második tréningen ugyan Kimi Raikkönen és Rubens Barrichello is gyorsabb volt, mint a világbajnok, ám a német korábbi teljesítményét nem sikerült megdönteniük. Baumgartner Zsolt a huszonharmadik helyen zárta a pénteket.
A vártaknak megfelelően Michael Schumacher futotta a legjobb időt az Olasz Nagydíj első pénteki szabaedzésen, amely végül a nap leggyorsabb körének is bizonyult. Délután, a második tréningen viszont Kimi Raikkönen és Rubens Barrichello is gyorsabb volt, mint a világbajnok, ám a német korábbi teljesítményét csak megközelíteni tudták, megdönteni nem.

Baumgartner Zsolt a huszonharmadik helyen zárta a pénteki napot, miután két helyet javított délután a délelőtti pozíciójához képest. A magyar pilóta jobbnak bizonyult csapattársánál, míg Nick Heidfeld egyetlen mért kört sem tudott megtenni, mert tönkrement kocsijának a motorja.

Szerencsétlenebbül járt viszont Antonio Pizzonia, aki a Parabolica-kanyarban csúszott a gumifalba, és alaposan összetörte az autóját. Neki szerencsére semmi baja nem történt.

A második szabadedzés percről percre

14.00: elkezdődött a tréning, Glock, Baumgartner és Zonta vannak a pályán.

14.04: Nick Heidfeld Jordanjének motorja elfüstölt, a német így tíz rajthelyes büntetést kap, vagyis minden bizonnyal ő indul az utolsó helyről vasárnap.

14.08: Eddig Davidson a leggyorsabb, ideje 1:21.745. Utána Briscoe, Pizzonia, Montoya, Trulli és Wirdheim következik.

14.12: Raikkönen feljött a második helyre.

14.13: Michael Schumacher első köre csak a kilencedik helyre volt jó, Barrichellóé a tizenkettedikre.

14.17: Mindkét Ferrari lassabb, mint délelőtt, a pilóták a kocsi versenybeállításain dolgoznak.

14.20: Sato vette át a vezetést Davidsontól, a japán ideje 1:21.313.

14.29: Montoya a második pozícióba jött föl, Button gépe viszont a pályán állt meg, az első kanyar környékén.

14.32: Schumacher újabb mért kört futott, és átvette a vezetést, ideje 1:21.080.

14.40: Sorrend húsz perccel a vége előtt - Schumacher, Sato, Montoya, Barrichello, Davidson, Raikkönen, Trulli, Zonta, Fisichella, Pizzonia.

14.43: Baumgartner az utolsó előtti, huszonkettedik.

14.46: Pizzonia balesetet szenvedett. Nem tudta bevenni a Parabolica-kanyart, és a kocsi oldalával a gumifalba csapódott. Egyedül szállt ki a kocsiból, semmi baja nem történt.

14.50: Button feljött a második helyre Schumacher mögé, és eggyel hátrébb szorította Pizzoniát, aki a karambolja előtt igen gyors volt.

14.53: Raikkönen átvette a vezetést - 1:20.846 - , míg Barrichello a második helyre jött föl. Schumacher így harmadik.

15.02: Véget ért a második szabadedzés, Raikkönen első, Barrichello második, Schumacher harmadik.

Michael Schumacher futotta a legjobb időt az Olasz Nagydíj első pénteki szabadedzésén Monzában. A Ferrari világbajnoka mögött csapattársa, Rubens Barrichello végzett, míg a harmadik a BAR-tesztpilóta Anthony Davidson lett.

Baumgartner Zsolt a 25., utolsó helyen végzett, épp csapattársa, Gianmaria Bruni mögött. A Minardi harmadik pilótája, Bas Leinders mindkettejüknél gyorsabb volt, és huszadik lett.

Az Olasz Nagydíj első szabadedzése percről percre

11.00: Elkezdődött a tréning. Monzában a levegő 23 fokos, a pálya 27, és süt a nap.

11.08: A Jordan tesztpilótája, Timo Glock áll az élen, mivel eddig csupán ő futott mért kört: 1:25.498.

11.11: A Jaguar tesztere, Björn Wirdheim vette át avezetést - 1:25.420 - és a Minardi harmadik versenyzőjének, Bas Leindersnek is van már köre.

11.17: a BAR tesztvezetője, Anthony Davidson jócskán faragott a legjobb időből, 1:22.843-mal már ő a leggyorsabb. Mögötte a toyotás Ryan Briscoe áll.

11.25: Mivel a múlt héten épp Monzában tesztelhettek a csapatok, nem hemzsegnek a kocsik a pályán. Eddig csak a harmadik pilóták futottak gyors kört, a sorrend: Davidson, Briscoe, Wirdheim, Glock, Leinders. A sztárok a boxban pihennek.

11.27: Monza a világbajnokság leggyorsabb pályája, a futamon az átlagsebesség 250 kilométer fölött van, a pálya hetven százalékában gyorsítanak a pilóták, így a motorok terhelése óriási. Mivel a Forma-1-ben idén már nem lehet motort cserélni a hétvége közben, a pilótáknak vigyázniuk kell az erőforrás éppségére. Emiatt sem eröltetik a tét nélküli körözést.

11.32: Felipe Massa az első állandó pilóta, aki mért kört teljesített, át is vette a vezetést: 1:22.266.

11.36: Michael Schumacher és Giancarlo Fisichella is elhagyta a boxutcát.

11.37: Davidson visszavette a vezetést, ideje 1:21.488.

11.39: Schumacher átvette a vezetést, ideje 1:20.526. Barrichello a második. Az autók özönlenek a pályára.

11.41: Schumacher a Lesmo-kanyarnál lefutott a pályáról, de sikerült visszajönnie.

11.46: a két Ferrari mögött a sorrend: Davidson, Trulli, Pizzonia, Massa, Alonso, Montoya, Fisichella, Zonta.

11.51: Baumgartner Zsolt a 19., utolsó előtti helyen áll, épp csapattársa mögött.

11.52: A nap csúcssebessége 361 km/h, Barrichello száguldott ennyivel.

11.54: Raikkönen jött föl a negyedik helyre.

12.00: véget ért az első szabadedzés. A sorrend: Schumacher, Barrichello, Davidson, Räikkönen, Alonso, Button.