Árpád

Baumgartnert megbüntették

2004.09.11. 17:10
Megváltozott az Olasz Nagydíj rajtsorrendje, miután a szombati időmérő után néhány órával a versenybírák megbüntették Baumgartner Zsoltot. A magyar pilóta a mért körében levágta a sikánt, ezzel előnyt szerzett, ezért egy másodpercet adtak hozzá a pályán elért eredményéhez. A Minardi-pilóta viszont így is az aszfalton elért 19. helyről indulhat, mert Nick Heidfeldet az utolsó pozícióba sorolták vissza.
Az Olasz Nagydíj illetékes testülete szombat délután úgy határozott, hogy 1 mp-es büntetéssel sújtja Baumgartner Zsoltot, mert az időmérő mért körének elején levágott egy sikánt.

Nem számít semmit a büntetés

Ideje 1:25:808 p-re változott, így csapattársa, Gianmaria Bruni (1:24.940) mögé csúszott. Ennek ellenére a kvalifikáción megszerzett 19. helyről kezdhet vasárnap, mert motorcsere miatt Nick Heidfeld szorult az utolsó pozícióba.

Délelőtt ütközött Baumgartner

Az időmérő után Baumgartner úgy nyilatkozott, hogy a kis pályamódosítással nem nyert szinte semmit, de ez nem győzte meg a versenybírákat. A pilóta véletlenül fékezte el magát az első kanyar előtt, és nem tudta az aszfalton bevenni az sikánt.

A magyar versenyző a kvalifikáción az istálló tartalékautójával vett részt, ugyanis a szombat reggeli szabadedzésen Giorgio Pantanóval ütközött.