Montoya győzött Brazíliában

2004.10.24. 18:49
A kolumbiai Juan Pablo Montoya utolsó williamses versenyén, amelyen még az eső is esett, sikerrel búcsúzott a csapatától, megnyerte a brazil F-1-es futamot. Kimi raikkönen lett a második, míg az esélyes hazai kedvenc, Rubens Barrichello csak harmadikként ért célba.
#alt#
Tekintse meg a futam képeit!
A Williams-BMW-vel utolsó alkalommal versenyző Juan Pablo Montoya nyerte a Forma-1-es Brazil Nagydíjat. A kolumbiai pilóta alig néhány másodperccel előzte meg Kimi Raikkönent az idény utolsó futamán. A harmadik a rajt előtt legesélyesebbnek tartott hazai kedvenc, Rubens Barrichello lett.

Alonso nyert az esőn

A verseny esős pályán kezdődött, ezért a két Renault-n kívül az összes pilóta intermediate - félig esős, félig száraz aszfaltra való - gumival indult. A start után le is maradt Fernando Alonso és Jacques Villeneuve, az élen Barrichello jött el a legjobban, ám Raikkönen megelőzte őt.

A brazil viszont a száradó pályán két körrel később visszaelőzött, és vezetett is, amíg ki nem ment száraz abroncsokért. Túl későn tette viszont ezt, csak a mezőnybe tudott visszajönni, míg az élre a kockáztató, ám nyerő Alonso került.

A futam ismét ellaposodott

Miután ő is bement tankolni, Juan Pablo Montoya és Kimi Raikkönen vette át a vezetést, és az addig izgalmas, előzésekben gazdag futam ellaposododtt, a szokásos idén látott körözgetéséé vált.

Tizenöt körrel a vége előtt kelt ismét életre a futam, amikor Raikkönen ledolgozta hátrányát Montoyához képest, és támadni kezdte a kolumbiait. Előzni viszont nem tudott, így a williamses megnyerte élete negyedik nagydíját.

A nézők az üléseket dobálták

Finn kollégája, aki jövőre a McLarennél csapattársa lesz, könnyedén jött be másodiknak, harmadikként, jóval lemaradva Rubens Barrichello végzett. Őt az összes szurkoló a dobogó tetejére várta, ezért az elkeseredett szurkolók feltépték, és a pályára dobálták a műanyag ülőkéiket a tribünről a célegyenes végénél.

A hetedik világbajnokságát már a Belga GP-n bebiztosító Michael Schumacher, aki a tizennyolcadik helyről indult, csendes versenyt futott, egyszer meg is pördült, ám az élmezőny közelébe nem került. A német ferraris végül hetedikként ért be.

Baumgartner Zsolt futama szintén nem volt eseménydús, ő a tizenhatodik helyen végzett, négy kör hátrányban, ám csapattársát, Gianmaria Brunit így is megelőzte.

Nyilatkozatok

Juan Pablo Montoya: "Örülök, hogy győzelemmel sikerült zárnom williamses karrieremet. Remek verseny volt, a kocsi jól ment, így sikerült győznünk is. Mostantól viszont az új csapatomra koncentrálok, már várom, hogy együtt dolgozhassak a McLarennél Kimi Raikkönennel."

Kimi Raikkönen: "Nem vagyok csalódott a második hely miatt, sőt, dobogón befejezni az évet jó eredmény. Egészen az utolsó pillanatokig próbálkoztam, de Montoyát nem tudtam volna megelőzni, így az utolsó körben már nem eröltettem a támadást."

Rubens Barrichello: "A verseny elején nagyon nehéz volt a vizes pályán menni. Sajnálom, hogy nem tudtam győzelmet szerezni a brazil közönségnek, de a legalább a dobogóra felállhattam. "

Baumgartner Zsolt: "Örülök, hogy az igen nehéz, esős futamot sikerült befejeznem. Ráadásul végig gyorsabb voltam csapattársamnál és le is győztem őt, így szépen zártam az első Forma-1-es idényemet."

9 Jordan 5
10 Minardi 1

A Brazil Nagydíj körről körre

Brazíliában vizes a pálya. A kocsik elindultak a felvezető körre.

Rajt: Barrichello jött el a legjobban, de az első egyenes végén Raikkönen megelőzte, így vezet. 1. kör: Button a harmadik, Montoya a negyedik.

2: Michael Schumacher már a tizedik helyen volt, de megpördült, így többen megelőzték.

3: Barrichello visszelőzte Raikkönent, Button visszaesett, majd nem sokkal később kiállt. A Honda-motor már a rajtnál is füstölt.

4: Barrichello, Raikkönen, Montoya, Massa, Sato a sorrend. Trulli, Klien, Zonta a 6-8. helyen halad.

5: Montoya és Raikkönen a boxba állt, szárad a pálya. Végig egymás mellett jöttek a boxban, a finn jött ki elsőként, de a kolumbiai az egyenes végén elment mellette. Michael Schumacher is kereket cserélt.

6: Massa állt az élre, mert Barrichello is a boxban volt. Baumgartner szintén kereket cserélt.

7: Massa is megállt száraz gumikért.

8: Alonso átvette a vezetést. Ő már eleve száraz gumival indult, így nem kellett kereket cserélnie.

10: A 10. M. Schumacher Coulthardot támadja.

11: Alonso lekörözte Baumgartnert, a spanyol után Montoya, Raikkönen, R. Schumacher és Sato következik.

12: Barrichello, Villeneuve, Coulthard vannak a 6-8. helyen.

13: M. Schumacher a kilencedik helyen van, mögötte Massával. Alonso hét másodperccel vezet.

15: Coultahrd tankolt, Villeneuve a hetedik, M. Schumacher a nyolcadik.

17: Alonso tankolt, Montoya vezet.

20: Villeneuve is tankolt, M. Schumacher eggyel előrébb jött.

24: Webber meg akarta előzni csapattársát, Klient, de az osztrák nekiment és összeütköztek. Webber kiesett, Klien a boxba hajtott és kicserélték a vezetőszárnyát.

26: Baumgartner kereket cserélt. Ralf Schuamcher szintén a boxban járt.

27: Barrichello másodszor is a boxban járt.

28: Montoya is kijött, Raikkönen vezet. Michael Schumacher is tankolt.

29: Raikkönen is bejött kereket cserélni, Montoya vezet.

30: Montoya, Raikkönen, Alonso, Ralf Schumacher a sorrend. Ismét esik az eső. Sato, Barrichello, Massa, Fisichella vannak az 5-8. helyen.

31: Barrichello megelőzte Satót, egyre jobban esik.

36: Montoya, Raikkönen, Alonso, Ralf Schumacher, Barrichello, Sato, M. Schumacher, Villeneuve az első nyolc. Párharcok nem alakultak ki.

40: Elállni látszik az eső, ismét teljesen száraz a pálya.

46: Minden változatlan, az eső már elállt.

47: Alonso állt ki tankolni.

48: Ralf Schumacher állt ki tankolni.

49: Rubens Barrichello is kereket cserélt.

50: Juan Pablo Montoya vett föl üzemanyagot.

55: Raikkönen állt meg tankolni és a második helyre jött vissza Montoya mögé.

56: Tizenöt körrel a vége előtt a kolumbiai, aki jövőre Raikkönen csapattársa lesz, vezet jövőbeli kollégája előtt.

58: Raikkönen félmásodpercre jött föl Montoyára.

66: Öt körrel a vége előtt Raikkönen még mindig üldözi Montoyát.

67: Montoya, Raikkönen, Barrichello, Alonso, Sato, R. Schumacher, M. Schumacher, Massa a sorrend. A két fivér egymással viaskodik.

71: Montoya megnyerte a versenyt, Raikkönenek nem sikerült előznie. A kolumbiai ezzel utolsó williamses futamát nyerte meg, karrierje negyedik győzelmét szerezte.