Wurz az élen, a Ferrari ismét a középmezőnyben

2005.05.27. 11:05
A hétvégén Németországban, az Európa Nagydíjjal folytatódik a vb-sorozat. A pénteki szabadedzéseket Alex Wurz nyerte, jól ment a Williams-BMW és a McLaren. Schumacherék a monacói balhéjuk után négy napig nem beszéltek, de csütörtök este kibékültek.
Négy napig nem beszélt, de csütörtök este kibékült egymással Michael és Ralf Schumacher. A vasárnapi monacói futamon a leintés után a hétszeres világbajnok majdnem a szalagkorlátnak szorította öccsét, aki emiatt megharagudott, és jóideig nem állt szóba bátyjával.

Michael szereti a testvérét

A hétvégi nürburgringi Európa GP előestéjén, a hivatalos sajtótájékoztatón viszont már együtt jelentek meg, és elmondták, tisztázták a történteket. Michael azt is elárulta, szereti a testvérét.

A pénteki első szabadedzésen a Mclaren-Mercedes pénteki pilótája, Alex Wurz volt a leggyorsabb, a hétszeres világbajnok a második helyen végzett. A legjobbak nagyon keveset köröztek, leginkább a tréning utolsó tíz percében voltak a pályán, kivétel a ferrarikat, amelyek összesen 21 kört tettek meg.

A Williams kevés körrel is gyors volt

A délutáni második tréning jóval eseménydúsabb volt, Fernando Alonso és a kétversenyes eltiltása után visszatérő BAR-Honda pilótái is futottak.

A Williams-BMW-k és a McLaren-Mercedesek uralták az élmezőnyt, utóbbiak közül Alex Wurz meg is tartotta első helyét. Mögötte a Toyota pénteki tesztelője, Ricardo Zonta végzett végzett, a harmadik Nick Heidfeld lett, annak ellenére, hogy egy műszaki hiba miatt idő előtt be kellett fejeznie a körözést.

A mclarenes Montoya és Raikkönen zártak a 4-5. helyen, míg Webber annak ellenére is hatodikként végzett, hogy kicsúszott és csak hét kört tudott megtenni.

Középmezőnyben a Ferrari

A Ferrarisok közül délelőtt Michael Schumacher, később Rubens Barrichello volt a gyorsabb, hetedik, míg a német 13. lett. A hétszeres világbajnok viszont mindössze öt kört ment a második szabdedzésen. (Délelőtti ideje a 9. pozícióra lett volna elég.)

Gyenge produkcióval tért vissza a BAR-Honda - Sato 15., Button 16. -, de a Jordan új tesztpilótája, Franck Montagny, aki korábban a Renault-nál szerepelt, 17. lett, megelőzve mindkét állandó Jordan-pilótát.

Szombaton két újabb szabadedzés, majd a rajtfelállást eldöntő egyetlen hivatalos időmérő következik, 13 órakor.

Az Európa GP első szabadedzése percről percre

11.00: Elkezdődött a tréning.

11.02: Albers és Coulthard vannak a pályán.

24 F. Alonso Renault idő nélkül 2

11.07: Néhány perce ők is visszamentek a boxba, és üresen maradt az aszfalt. A toyotás Zonta viszont hamar kigurult.

11.09: A brazil tesztpilótáé az első gyors kör - 1:35.864.

11.12: Csend van a pályán. A hétvégén új motort használnak: Michael Schumacher, Rubens Barrichello, Fernando Alonso, Giancarlo Fisichella, Mark Webber, Nick Heidfeld, Kimi Raikkonen, Juan Pablo Montoya, David Coulthard, Vitantonio Liuzzi, Jarno Trulli, Tiago Monteiro, Narain Karthikeyan, Patrick Friesacher. A mezőnyhöz két futamnyi eltiltás után csatlakozott a BAR-Honda is.

11.14: Alex Wurz, a McLaren tesztelője átvette a vezetést - 1:34.592. Van már mért köre Kliennek, és a Jordan új pénteki pilótájának, Franck Montagnynak is.

11.22: A nagycsapatok még nem voltak pályán, a pénteki sofőrök és a minardisok körözgetnek.

11.31: Barrichello az első menő, aki gyors kört futott, át is vette a vezetést. 1:33.272 az ideje.

11.41: Michael Schumacher átvette a vezetést - 1:32.796.

11.46: Trulli és Ralf Schumacher, a két toyotás is megfutotta első mért körét, előbbi negyedik, utóbbi hetedik.

11.50: Alex Wurz visszavette az első helyet, 1:31.732.

11.53: Raikkönen, Montoya, Webber, Heidfeld és Massa is első mért körét futotta.

11.58: Wurz tovább faragott az idejéből - 1:31.670, és ő végzett az első helyen. Mögötte Michael Schumacher, Zonta, Montoya, Barrichello, Raikkönen, Heidfeld, Webber, Trulli, Klien.

Az Európa GP második szabadedzése percről percre

14.00: Elkezdődött a második tréning.

14.07: Szinte az összes pilóta pályán van, még a délelőtt köröző, az elmúlt két futamon eltiltott BAR-Honda is.

14.09: Heidfeld állt az élre, ideje 1:31.813.

24 N. Karthikeyan Jordan 1:36.702 8

14.11: Az első tréningen pihenő Fernando Alonsónak is van már mért köre, pillanatnyilag a nyolcadik helyen áll.

14.20: Mark Webber, Alonso, Wurz, Fisichella, Zonta és Massa is a pályán van. Heidfeld még mindig vezet, mögötte Webber, Raikkönen, Alonso a sorrend.

14.23: Webber kicsúszott, és kocsija 'elmerült' a kavicságyban.

14.31: Barrichello harmadiknak jött föl, Alonso negyedik, Michael Schumacher kilencedik. A két Toyota a 11. és 15. helyen áll, természetesen Jarno Trulli van előrébb.

14.34: Heidfeld továbbra is első, de kocsija megállt a pályán. Raikkönen másodiknak ugrott előre - 1:31.870.

14.40: Már Montoya a második, Barrichello, Alonso, Zont, Wurz és Fisichella is pályán van.

14.53: A Jordan új tesztelője, Franck Montagny a remek 15. helyen áll, épp a két visszatérő BAR-Honda mögött.

15.00: Wurz az utolsó körével - 1:30.623 - megnyerte a tréninget, szintén az utolsó fordulójával a toyotás Ricardo Zonta végzett mögötte, mindössze hét ezred hátránnyal.