Lengyel pilóta vezet Silverstone-ban

2006.06.09. 12:02
A BMW-tesztelő Robert Kubica volt a leggyorsabb a Brit Nagydíj második pénteki szabadedzésén. Az elsőt a williamses tartalék Alex Wurz nyerte, de a lengyel pilótáé lett a nap legjobb ideje. Fernando Alonso és Michael Schumacher a középmezőnyben végeztek. Kimi Raikkönen mindössze négy kört tett meg, és 21. lett.
A BMW-tesztpilóta Robert Kubica volt a leggyorsabb a Forma-1-es Brit Nagydíj második pénteki szabadedzésén. Az elsőt a williamses tartalék versenyző Alex Wurz nyerte, de a lengyel pilótáé lett a nap legjobb ideje. Fernando Alonso és Michael Schumacher a középmezőnyben végeztek, Kimi Raikkönen mindössze négy kört tett meg, és 21. lett.

A Brit GP első szabadedzése percről percre

12.00: Elkezdődött a tréning. A csapatok nagy része már tesztelt Silverstone-ban idén, így nem várható nagy tülekedés. A Ferrari még nem, valószínűleg ők többet fognak körözni, mint a riválisaik.

12.10: Davidson és Wurz, a Honda és a Williams tesztpilótája köröznek.

29 N. Rosberg Williams idő nélkül 1

12.13: Franck Montagny leparkolta az Aguriját a célegyenesben, a tréninget néhány percre leállították, amíg elvitték az útból a kocsit.

12.18: Újraindult a tréning, még 45 perc van hátra.

12.20: A BMW-s harmadik pilóta és az Aguri új tesztelője, Sakon Yamamoto is köröznek.

12.24: Az újonc japán egyelőre 13 másodperccel lassabb a vezető Davidsonnál, már majdnem összeütközött Wurzzal.

12.35: Mondini, a Midland tesztelője csatlakozott, de még mindig csak öten köröznek folyamatosan.

12.46: Alex Wurz átvette a vezetést, Takuma Szatónak is van gyors köre, de ő még mindig csak a hetedik, aki teljes kört tett meg.

12.57: Jarno Trulli futott egy gyors kört, eddig ő az egyetlen élpilóta, akinek van értékelhető köre.

13.00: Vége a tréningnek, Alex Wurz maradt a leggyorsabb. Schumacher, Barrichello, Button, Massa is futott egy-egy értékelhető kört, de csak a középmezőnyben végeztek a 14 résztvevős edzésen.

A Brit GP második tréningje percről percre

15.00: elkezdődött a második egyórás gyakorlás.

29 S. Yamamoto Aguri 1:27.908 27

15.05: A tesztpilóták mellett Massa, Ralf Schumacher és Montoya is a pályán. Eddig a ferraris vezet, de ideje még csak 1:23 körül van.

15.12: Robert Kubica átvette a vezetést - 1:22.636.

15.21: Fernando Alonso megtette első köreit, és a második helyre jött föl.

15.33: Robert Kubica 1:22.243-as idővel átvette a vezetést.

15.52: Fisichella, Trulli, Massa, Alonso a sorrend Kubica mögött, Michael Schumacher a 10., Kimi Raikkönen a 17. helyen áll.

15.54: Kubica 1:21.651-re javított és továbbra is vezet.

16.00: Véget ért a tréning, Kubicát senki nem tudta megelőzni. A lengyel Williams-tesztelőé lett a nap legjobb köre is.

Michael Schumacherre kemény este vár
Nehéz futamra készülhet Angliában Michael Schumacher: a pályán az esélyesek között van, viszont monacói manővere miatt sok pilótatársa kritizálja. Pénteken ülést tart a GPDA (Grand Prix Drivers Association) nevű pilótaszakszervezet, melynek elnöke Schumacher, ám elképzelhető, hogy lemondásra szólítják föl.
A tanácskozás a napi program, a két szabadedzés után lesz valamikor este, minden bizonnyal a silverstone-i pálya környékén.