Massa közel két másodperccel a mezőny előtt

2006.08.04. 10:54
A mclarenes Kimi Raikkönen volt a leggyorsabb a Magyar Nagydíj első pénteki szabadedzésén. A Hungaroring fölött egész nap borult az ég, esőre számítottak a pilóták, ami azonban elmaradt. A pénteki második tréningen a Ferrari pilótája, Massa végzett az élen, aki remek idővel, közel két másodperccel előzte meg a második helyen végzett Alonso-t. Michael Schumacher a nyolcadik helyen végzett.
A Magyar Nagydíj első szabadedzése percről percre

11.00: Elkezdődött a tréning, a Honda-tesztelő Anthony Davidson az első a pályán.

11.05: A Williams-tartalék, de jövőre már versenyző Alex Wurz vette át a vezetést 1:28.102-es idővel.

27 R. Kubica BMW idő nélkül

11.12: Wurz három egymást követő körében javított az idején, 1:26.568-nál jár.

11.13: Davidson fél másodpercet javított az osztrák idején, 1:26.195.

11.19: Három másik tesztpilóta is köröz, a Red Bull-lal Robert Doornbos, a Midlanddel Marcus Winkelhock és a Toro Rossóval Neel Jani.

11.22: 1:26.549-cel Doornbos jött föl másodiknak.

11.25: Wurz másfél másodpercet javított Davidson idején, és átvette a vezetést.

11.30: Nagy lépésekkel szorítják le a köridőt a pilóták, ezúttal Davidson javított kilenc tizedet Wurz legjobbján, 1:23.684.

11.38: Fernando Alonso kijött egy körre, de be sem fejezte, és a boxba hajtott.

11.46: Wurz faragott nagyot az időn, 1:22.941 már a legjobb.

11.56: Trulli, Szato és Yamamoto az első versenypilóták, akik gyorskört futottak.

11.58: Davidson 1:22.396-ra vitte le a köridőt, Michael Schumacher harmadiknak, Rubens Barrichello negyedik zárkózott föl. Mindketten első köreiket futották.

12.00: Kimi Raikkönen az utolsó pillanatban átvette a vezetést, és megnyerte a tréninget - 1:21.624.

A délutáni szabadedzés:

A Magyar Nagydíj péntek délelőtti első szabadedzésen, a McLaren finn pilótája Kimi Raikkönen volt a leggyorsabb. A délutáni második tréning előtt továbbra is borult az ég a Hungaroring felett, de eddig elmaradt az eső.

A Magyar Nagydíj második szabadedzése percről percre:

14.00: Elsőként a Williams tesztpilótája, Wurz jött ki a boxból.

14.07: Az első értékelhető kört a délelőtti edzésen második helyen végzett hondás Anthony Davidson mente, aki 1:24.132-at teljesített.

14.10: A folytatásban a "kiscsapatok" versenyzői következtek, de sem Jani (01:25.330), sem Doornbos (01:25.455) nem tudta megelőzni Davidsont.

14.16: Ralf Schumacher is a pályán a Toyotával, miközben Szato ment egy 01:27.309-es kört, amivel jelenleg a hatodik helyen áll.

27 S. Yamamoto Super Aguri 01:26.877
14.20: A Ferrari második számú pilótája Felipe Massa is kiment és közel három másodpercet javítva Davidson idején 01:21.778-al egyből átvette a vezetést.

14.25: Massa teljesítménye annyira kiemelkedő, hogy az utána pályára érkezők közül senki nem tudta megközelíteni. Barrichello 01:25.240-et, míg Massa csapattársa a hétszeres világbajnok Michael Schumacher 01:23.931-et ment.

14.28: A pályán Fisichella és a világbajnoki pontversenyt jelenleg vezető spanyol Alonso.

14.32: Alonso bejött a második helyre (01:23.097), míg a McLarenes De la Rosa az ötödik legjobb időt mente (01:24.252), így megelőzte Barrichellot.

14.37: A BMW-vel versenyző Heidfeld 1:23.934-es idővel bejött a negyedik helyre.

14.42: Az első versenyére készülő lengyel Kubica, szintén a BMW volánjánál ülve nagy meglepetésre bejött az ötödik helyre (01:24.106).

14.46: Öröme azonban nem tartott sokáig, mivel a Renault-al versenyző Fisichella bejött Massa és Alonso mögé harmadiknak, 01:24.106-os idővel.

14.48: Trulli és Ralf Schumacher is a pályán, és mindketten megelőzték az idősebb Schumachert, aki így visszacsúszott a nyolcadik helyre.

14.50: Szato jött ki ismét, de újabb időeredményével nem tudott javítani helyezésén, igy maradt a 13. helyen.

14.55: Az élen álló Massa és Alonso már jelezte, nem jönnek ki, már csak szemlélői a versenynek.

14.58: A második szabadedzés legnagyobb meglepetését a délelőtt legjobb idővel teljesítő Raikkonen jelentette, aki 01:25.968-as idejével csak a 22. helyen végzett.